Partnerzy serwisu:

Poznań: Kwiatowa zmieni się nie do poznania. Wybrany wykonawca

UM Poznań 17.06.2020

Poznań: Kwiatowa zmieni się nie do poznania. Wybrany wykonawca
mat. UM Poznań
Wybrano wykonawcę przebudowy ul. Kwiatowej. To kolejna śródmiejska ulica, która niebawem zyska nowy wygląd. Po podpisaniu umowy prace mają potrwać trochę ponad dwa miesiące.
– Oprócz dużych inwestycji, jak budowa trasy tramwajowej na Naramowice czy zbliżająca się przebudowa ronda Rataje, pamiętamy także o tych blisko mieszkańców. Ci oczekują nowej zieleni i miejsc, gdzie mogą bezpiecznie spacerować. Metamorfozę przeszły już m.in. ulice Jackowskiego i Taczaka. Teraz czas na ul. Kwiatową w centrum, czy ul. Jarochowskiego na Łazarzu – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Inwestycja jest kolejnym elementem prac związanych z rewitalizacją centrum Poznania. Ma na celu uspokojenie ruchu i poprawę bezpieczeństwa. Na ul. Kwiatowej zostanie wprowadzona tzw. strefa zamieszkania i ruch jednokierunkowy od ulicy Półwiejskiej do ulicy Rybaki.

– Po przebudowie, podobnie jak sąsiednia ul. Półwiejska, ul. Kwiatowa będzie deptakiem. Jezdnia i chodniki uzyskają nawierzchnię z kostki granitowej. Wybudowany zostanie nowy kanał technologiczny, powstaną nowe dojazdy do posesji, pojawią się nowe oświetlenie i zieleń – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Realizacja prac, umożliwiająca wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, ma trwać maksymalnie 74 dni od podpisania umowy z wykonawcą. Nasadzenia zieleni przewidziane są w pierwszej połowie listopada.

Obecnie nawierzchnia ul. Kwiatowej jest w złym stanie technicznym i wymaga wzmocnienia konstrukcji. Jezdnię ograniczają krawężniki, a po obu jej stronach zlokalizowane są chodniki i miejsca postojowe.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony