Partnerzy serwisu:

Poznań: Kto naprawi Siemensy Combino?

Witold Urbanowicz 10.11.2020

Poznań: Kto naprawi Siemensy Combino?
fot. MJ
MPK Poznań rozpisało nowy przetarg na naprawę główną tramwajów Siemens Combino, eksploatowanych od 2003 r. W sumie przedsiębiorstwo posiada 14 takich pojazdów, a na wykonanie prac przeznaczono okres czterech lat.
Przedmiotem przetargu jest naprawa główna tramwajów Siemens Combino Advanced. To w pełni niskopodłogowe pojazdy o długości 29,4 m, z wejściem na wysokości ok. 300 mm i 60 miejscami siedzącymi. Zgodnie z warunkami technicznymi tramwaje te kwalifikują się do naprawy głównej po 16 latach eksploatacji lub 1 280 000 km przebiegu. Celem naprawy głównej jest „odtworzenie kondycji technicznej i walorów eksploatacyjnych tramwajów do poziomu równoważnego tramwajom nowym”. Szczegółowo o zakresie pisaliśmy przy pierwszym przetargu.

Termin składania ofert mija 15 grudnia. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat wykonały należycie naprawę główną co najmniej trzech częściowo niskopodłogowych tramwajów lub dostarczyły co najmniej trzy fabrycznie nowe tramwaje, lub wykonały co najmniej dwie naprawy okresowe na poziomie P4/P5 ze świadczeniem serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. O wyborze decydują cena (90%) oraz okres gwarancji ogólnej (10%). Na wykonanie zadania przeznaczono dwa lata.

W poprzednim przetargu nie wpłynęła ani jedna oferta. MPK Poznań wycenił wówczas zlecenie na 46,440 mln zł brutto.


mat. MPK Poznań
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony