Partnerzy serwisu:

Poznań: Jest ugoda ws. kar za opóźnioną budowę zajezdni tramwajowej Franowo

Witold Urbanowicz 31.07.2019

Poznań: Jest ugoda ws. kar za opóźnioną budowę zajezdni tramwajowej Franowo
fot. WU
MPK Poznań zawarł ugodę z ZUE i Elektrobudową w sprawie dawno zakończonej budowy zajezdni tramwajowej Franowo. Wykonawcy – w związku z opóźnioną realizacją inwestycji – zapłacą przewoźnikowi kwotę wysokości 2,2 mln zł, choć MPK ubiegało się o znacznie większą kwotę.
Spółka ZUE w raporcie giełdowym poinformowała o zawartej 31 lipca ugodzie ws. kar za opóźnioną zajezdni tramwajowej Franowo. Spółka MPK Poznań domagała się przed sądem od wykonawców – firmy ZUE i Elektrobudowa – łącznej kwoty w wysokości ok. 20,2 mln zł wraz z odsetkami i pokryciem kosztów procesu.

Ostatecznie poznańska spółka zadowoli się znacznie mniejszą kwotą. ZUE oraz Elektrobudowa zobowiązały się do zapłaty na rzecz MPK kwoty w wysokości 2,2 mln zł, wypłaconej w czterech ratach od października 2019 r. do stycznia 2021 r. Jednocześnie na podstawie ugody następuje zrzeczenie się między stronami wszelkich roszczeń – za wyjątkiem dotyczących gwarancji i rękojmi.

Ugoda wymaga jeszcze zatwierdzenia przez sąd. Strony wniosą o umorzenie trwających postępowań.

Kontrakt na budowę nowej zajezdni tramwajowej Franowo został podpisany w 2011 r. Prace miały zakończyć się w 2014 r., ale ostatecznie inwestycja trwała do 2015 r. Z roszczeniem MPK wystąpiło w tym roku. Wcześniej spółka próbowała załatwić sprawę w sposób polubowny.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony