Partnerzy serwisu:

Poznań. Jest dotacja dla tramwaju na Naramowice

jd/inf. pras. 28.12.2017

Poznań. Jest dotacja dla tramwaju na Naramowice
fot. Michał Szymajda
Prawie 110 mln zł z UE dostanie Poznań na budowę nowej linii tramwajowej. Inwestycja będzie gotowa w 2022 r. Umowę o dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko podpisali dzisiaj w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych Przemysław Gorgol.
Najważniejszym elementem inwestycji jest budowa linii tramwajowej od istniejącej pętli Wilczak do osiedla Naramowice. Powstanie również wiadukt tramwajowy nad ul. Lechicką, parkingi rowerowe, a na przystankach zostanie zamontowany monitoring.

Długość nowej linii wyniesie prawie 3,3 km. Koszt przedsięwzięcia to ponad 264 mln zł. Unia dołoży prawie 110 mln. – Dobra infrastruktura komunikacyjna to zdrowy kręgosłup miasta, dlatego podpisanie umowy to dla nas wszystkich wielka rzecz – powiedział wojewoda Zbigniew Hoffmann.

– Dla Poznania, oprócz dzisiejszej umowy, zagwarantowaliśmy już dofinansowanie dla 6 inwestycji z zakresu transportu publicznego. Obejmują one zakup nowych tramwajów i modernizację prawie 12 km linii – poinformował wiceminister rozwoju Witold Słowik.

Program Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) to 115 mld zł z UE na najważniejsze w kraju inwestycje infrastrukturalne, m.in. kolejowe, drogowe, energetyczne czy środowiskowe. Do tej pory w województwie wielkopolskim dofinansowano z POIiŚ już 124 projekty kwotą 4,6 mld zł. Oprócz inwestycji z zakresu transportu publicznego to m.in. odcinki ekspresowej S5 czy obwodnice Ostrowa Wielkopolskiego i Jarocina w ciągu S11. W 2018 r. planowane jest podpisanie kolejnych umów w różnych sektorach, m.in. z zakresu gospodarki wodno-ściekowej w Turku, Wolsztynie, Wągrowcu i Kępnie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony