Partnerzy serwisu:

Poznań: Cztery oferty na przebudowę ul. Św. Marcin od mostu do Gwarnej

Witold Urbanowicz 29.07.2021

Poznań: Cztery oferty na przebudowę ul. Św. Marcin od mostu do Gwarnej
mat. UM Poznań
Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyły oferty przetarg na kompleksową przebudowę odcinka ul. Św. Marcin od mostu Uniwersyteckiego do Gwarnej. Jezdnie otrzymają nowy przekrój, pojawi się nowa zieleń – projekt jest kontynuacją przebudowy salonu Poznania. O zamówienie ubiegają się cztery firmy.
Przedmiotem zamówienia są dwa zadania. Jedno obejmuje rozbudowę fragmentu ulicy Św. Marcin na odcinku od mostu Uniwersyteckiego do al. Niepodległości wraz ze skrzyżowaniem z al. Niepodległości oraz ul. Towarową. Drugie natomiast rozbudowę fragmentu ulicy Św. Marcin na odcinku od al. Niepodległości do ul. Gwarnej. Pojawi się nowa relacja skrętna dla tramwajów. Więcej o inwestycji piszemy tutaj. To część projektu Program Centrum, który w etapie I obejmuje przebudowę tras tramwajowych wraz z uspokojeniem ruchu samochodowego w ulicach Św. Marcin, Fredry, Mielżyńskiego, 27 Grudnia, pl. Wolności, Towarowej.

Dzisiaj (29 lipca) otwarto oferty. Wystartowały cztery firmy. Lokalne konsorcjum Tormel i Terlan wyceniło prace na 73,663 mln zł brutto, Strabag – 82,842 mln zł brutto, Budimex Budownictwo – 94,975 mln zł brutto, Alusta – 99,860 mln zł brutto. Wszystkie oferty przewyższają budżet określony na 67,612 mln zł brutto.

Jeśli PIM zwiększy budżet, to o wyborze zdecydują cena (60%), okres gwarancji i rękojmi (10%), kierownik budowy i/lub kierownik robót w specjalności drogowej (20%), doświadczenie managera BIM (10%). Na całe zamówienie przeznaczono 516 dni. Na zieleń zostanie udzielona gwarancja do końca marca 2029 r.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony