Partnerzy serwisu:

Poznań blisko zakupu 25 autobusów wodorowych

Jakub Rösler 09.12.2021

Poznań blisko zakupu 25 autobusów wodorowych
fot. MPK Poznań
Jak informuje nas MPK Poznań, wniosek przewoźnika złożony do programu Zielony Transport Publiczny uzyskał zgodę na dofinansowanie zakupu 25 autobusów wodorowych. Będą to pojazdy 12-metrowe. Aktualnie MPK oczekuje na oficjalne pismo w tej sprawie. Dofinansowanie ma wynieść prawie 68 milionów złotych. Pierwotnie przewoźnik chciał zakupić aż 84 autobusy wodorowe.
Bardzo dobre informacje dotarły do nas z Poznania. MPK Poznań poinformował nas, iż Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaakceptował wniosek przewoźnika w sprawie dofinansowania zakupu autobusów wodorowych. Mowa o wniosku MPK do programu Zielony Transport Publiczny. Opiewał on na aż 84 pojazdy wodorowe, w tym 46 przegubowych, 18-metrowych.

– Mogę potwierdzić, że po pozytywnej ocenie wniosku zostało nam zaproponowane dofinansowanie, ale w ograniczonym zakresie. Uzgodniono, że możliwy będzie zakup 25 pojazdów o standardowej długości 12 metrów. MPK Poznań oczekuje na oficjalne pismo Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z decyzją w sprawie dofinansowania zakupu autobusów z napędem wodorowym – informuje nas Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka prasowa MPK Poznań.

Rzeczniczka pytana o to, czy MPK zgłosiło wniosek do kolejnego naboru programu Zielony Transport Publiczny, który kończy się w grudniu, przekazuje nam, iż przewoźnik nie złożył kolejnego wniosku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
#Wodór w transporcie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony