Partnerzy serwisu:

Poznań. Autobusy wracają na dworzec Rataje

Redakcja/inf. pras. 10.07.2020

arrow
arrow
Poznań. Autobusy wracają na dworzec Rataje
fot. UM Poznań
Poznań. Autobusy wracają na dworzec Rataje
Poznań. Autobusy wracają na dworzec Rataje
Poznań. Autobusy wracają na dworzec Rataje
Poznań. Autobusy wracają na dworzec Rataje
Po remoncie nawierzchni i peronów dworzec autobusowy Rataje ponownie będzie mógł obsługiwać pasażerów. Autobusy wrócą tu od poniedziałku, 13 lipca, a jeszcze tego lata planowane jest rozpoczęcie prac związanych z kompleksową przebudową ronda Rataje.
− Remont nawierzchni dworca Rataje to początek kolejnej istotnej inwestycji w Poznaniu związanej z transportem publicznym i infrastrukturą drogową. Rondo Rataje jest jednym z najbardziej kluczowych węzłów komunikacyjnych Poznania. Musi zostać przebudowane tak, by zapewnić płynny i bezpieczny ruch o dużym natężeniu, zarówno dla komunikacji miejskiej, jak i pojazdów indywidualnych. Każdego dnia przejeżdża przez nie bowiem ponad 1100 tramwajów, 1000 autobusów i blisko 100 tysięcy samochodów. Po zakończeniu inwestycji zyskają wszyscy użytkownicy ruchu - pasażerowie, kierowcy, piesi i rowerzyści – mówi, cytowany w komunikacie, Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W ostatnich dniach czerwca zakończyły się prace w ramach pierwszego etapu remontu nawierzchni dworca autobusowego na Ratajach. Równolegle trwa drugi etap robót, który obejmuje wykonanie nawierzchni na zjeździe z ul. Krzywoustego w stronę dworca oraz na wyjeździe z dworca w kierunku ul. św. Rocha.

 
Mapa: UM Poznań
− Autobusy mogą już powrócić na teren dworca i mamy nadzieję, że pasażerowie odczują pozytywną zmianę. Stara nawierzchnia placu przed dworcem została rozebrana i wymieniona na nową. Perony są wyremontowane i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Powstał też jeden nowy peron autobusowy. Teren dworca będzie także monitorowany – mówi, cytowany w komunikacie, Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Remont nawierzchni dworca autobusowego prowadzony jest w ramach kompleksowej przebudowy ronda Rataje. W ramach prac na rondzie i przyległych ulicach planowana jest również budowa nowych chodników i ścieżek rowerowych wokół dworca.

Termin rozpoczęcia zasadniczych prac budowlanych na rondzie Rataje uzależniony jest od daty uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Według planów ma to nastąpić pod koniec lipca, a przekazanie placu budowy pod cały zakres inwestycji wraz ze zmianą organizacji ruchu planowane jest na przełom lipca i sierpnia. Prace zostały podzielone na etapy tak, by przejazd przez rondo był częściowo możliwy. W pierwszej kolejności prace skupione będą na torowisku w ul. Jana Pawła II, którego odcinek od ul. Kórnickiej do ronda będzie musiał zostać wyłączony z użytku na czas prac. W tym etapie roboty skupią się na zamkniętym od ul. Kórnickiej torowisku w ul. Jana Pawła II, a na rondzie Rataje do dyspozycji kierowców będą dwa pasy. O dokładnym terminie rozpoczęcia robót i wprowadzenia zmiany organizacji ruchu będziemy informować z wyprzedzeniem. Zakończenie wszystkich prac budowlanych wraz z odbiorami technicznymi i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie planowane jest na marzec 2022 r.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony