Partnerzy serwisu:

Powstanie węzeł Poznań Junikowo z przejazdem pod torami

Witold Urbanowicz 09.07.2020

Powstanie węzeł Poznań Junikowo z przejazdem pod torami
mat. PIM
Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na projekt i budowę węzła transportowego Grunwaldzka przy przystanku Poznań Janikowo. Istotnym elementem będzie bezkolizyjny przejazd pod torami.
Przedmiotem przetargu jest budowa zintegrowanego węzła transportowego Grunwaldzka przy przystanku kolejowym Poznań Junikowo na granicy Poznania i Plewisk. Zamówienie jest realizowane w formule projektuj i buduj.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, w ramach przedsięwzięcia przewidziano budowę bezkolizyjnego przejazdu pod torami linii kolejowej nr 3. Zostanie wybudowany dwuprzęsłowy wiadukt kolejowy, z równoległą kładką pieszo-rowerową nad poprowadzoną w zagłębieniu ul. Grunwaldzką.

Ponadto przy stacji kolejowej Poznań Junikowo powstanie węzeł przesiadkowy. Pętla autobusowa w rejonie peronu kolejowego umożliwi szybką przesiadkę pomiędzy pociągami i autobusami. Powstanie budynek poczekalni wraz z toaletami dla pasażerów komunikacji publicznej. Na wspólnym peronie autobusowo-kolejowym (od strony Poznania) zlokalizowana zostanie wiata peronowa o długości 76 m. Uzupełnieniem węzła transportowego będą parkingi typu "parkuj i jedź" dla samochodów i rowerów. Przewidziano miejsce dla ok. 190 samochodów. Na ul. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Twardogórskiej do ul. Wołczyńskiej, powstanie ok. kilometrowa droga z chodnikami i ścieżkami rowerowymi.

Termin składania ofert mija 11 sierpnia. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja (30%) oraz skrócenie terminu wykonania dla etapu I (10%). Całość ma zostać wykonana do końca kwietnia 2023 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony