Partnerzy serwisu:

Powstał zespół parlamentarny ds. dworca Poznań Główny

Jakub Rösler 08.12.2021

Powstał zespół parlamentarny ds. dworca Poznań Główny
fot. Jakub Rösler
Poznański dworzec doczekał się specjalnego zespołu parlamentarnego. O jego stworzeniu poinformował poznański poseł, Franek Sterczewski. Pierwsze posiedzenie zespołu odbędzie się w przyszłym tygodniu i mamy na nim poznać aktualną sytuację i stan dworca. W ostatnich dniach odbyło się spotkanie władz Poznania z PKP, na którym miasto przekazało swoje uwagi co do “dworcowego” porozumienia.
Druga największa stacja kolejowa w Polsce pod względem wymiany pasażerskiej, a więc Poznań Główny, ma już swój specjalny zespół parlamentarny. O jego powstaniu i pierwszym posiedzeniu poinformował w mediach społecznościowych Franek Sterczewski, poznański poseł i aktywista, autor hasztagu #makezbiorkomgreatagain.

Poseł Sterczewski poinformował, iż pierwsze posiedzenie nowego zespołu odbędzie się w przyszłym tygodniu i mają się na nim pojawić zarówno władze miasta, jak i przedstawiciele PKP, a także aktywiści i eksperci transportowi. Wstęp na spotkanie będzie wolny, po wcześniejszej rejestracji. Spotkanie ma dać odpowiedź na aktualny stan rozmów w sprawie modernizacji dworca, a także pokazać perspektywy na przyszłość. Poseł oczekuje także głosów i uwag w sprawie poznańskiej stacji, które obiecuje zebrać i wziąć pod uwagę w trakcie prac całego zespołu.

W ostatnich dniach odbyło się także kolejne spotkanie między władzami miasta, a przedstawicielami PKP, w sprawie wypracowania wspólnego porozumienia, które pozwoli na ogłoszenie konkursu architektonicznego dla tej inwestycji i przejście do kolejnej fazy realizacji.

– Miasto przekazało swoje uwagi do projektu porozumienia. PKP w grudniu ma przedstawić miejskiemu konserwatorowi zabytków założenia do swojej części inwestycji, tj. do budynku dworca. Wówczas poznamy zamierzenia projektowe PKP – poinformowała nas Agnieszka Górczewska, zastępczyni dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP.

Ostatnio pisaliśmy też o tym, iż za kilka miesięcy zmieni się numeracja peronów na poznańskiej stacji, która jest aktualnie bardzo myląca. Uwagi w tej kwestii pojawiają się także masowo pod postem posła Sterczewskiego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony