Partnerzy serwisu:

Powstaje projekt przebudowy dworca w Sochaczewie

Witold Urbanowicz 06.12.2019

Powstaje projekt przebudowy dworca w Sochaczewie
fot.. MJ
Kilka miesięcy temu PKP SA zleciły wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy zabytkowego dworca w Sochaczewie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, podróżni skorzystają z wyremontowanego budynku pod koniec 2021 r.
Budynek dworca kolejowego w Sochaczewie został oddany do użytku w 1931 r. i jest ujęty w gminnej ewidencji zabytków. Obecnie w budynku znajdują kasa, poczekalnia oraz lokal gastronomiczny z wejściem na zewnątrz. Ponadto w obiekcie są też puste lokale po dawnej bagażowni i sali baru. – Budynek dworca był poddany drobnym pracom remontowym prowadzonym pod nadzorem konserwatora zabytków. Roboty zostały ukończone na początku 2016 r. – informuje Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA. Ponadto, na zewnątrz znajduje się nieużytkowany mniejszy obiekt, który niegdyś mieścił toalety.

W sierpniu 2019 r. PKP SA podpisały umowę z poznańską firmą Demiurg o wartości ok. 242 tys. zł brutto na przygotowanie projektu przebudowy dworca. – W ramach realizowanej inwestycji budynek dworca zostanie poddany gruntownej modernizacji. Zagospodarowanie przestrzeni wewnątrz nieruchomości nakierowane będzie głównie na realizację funkcji związanych z obsługa pasażerów – wskazuje Stilger. Część pomieszczeń zostanie przeznaczona pod wynajem. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, pojawi się dynamiczna informacja pasażerska.

Prace obejmą też zagospodarowanie otoczenia, w tym dróg i zieleni. – W odległości około 500 m znajdują się tereny należące do PKP S.A., które potencjalnie mogłyby zostać zagospodarowane, np. na parking typu „Parkuj i Jedź” – dodaje rzecznik PKP SA.

Jak informują PKP SA, prace projektowe powinny potrwać do końca kwietnia 2020 r. – Następnie ogłoszony zostanie przetarg na prace budowlane. Przy założeniu, że wszystkie etapy inwestycji zostaną zrealizowane zgodnie z harmonogramem, oddanie dworca do użytku planowane jest na koniec 2021 roku – informuje Michał Stilger. W czasie prac podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony