Partnerzy serwisu:

Powstają nowe tramwaje dla Sankt Petersburga

Witold Urbanowicz 20.01.2021

Powstają nowe tramwaje dla Sankt Petersburga
fot. PK TS
Firma PK Transportnyje Sisitemy rozpoczęła produkcję nowych tramwajów dla Sankt Petersburga. Trafią tam 11 dwuczłonowych tramwajów 71-923M Bogatyr-M i dwa trzyczłoowe tramwaje 71-931M Witiaź-M.
W pierwszej kolejności powstają wagony dwuczłonowe. Pudła czterech pojazdów są już pomalowane i po wstępnym montażu przeprowadzonym w Twerskich Zakładach Mechanicznych Transportu Elektrycznego. Zostały one dostarczone do Newskiego Zakładu Transportu Elektrycznego im. Pirockiego w Sankt Peteresburgu, gdzie prowadzone będzie montaż końcowy (wózki, silniki, siedzenia, wyposażenie elektryczne itp.), uruchomienie i testy próbne.

Tramwaje 71-923 Bogatyr są znane już pasażerom komunikacji półnconej stolicy Rosji. Sankt Petersburg jest pierwszym miastem, w którym będzie eksploatowana zmodyfikowana wersja tramwajów, oznaczona jako 71-923M. W zeszłym roku z powodzeniem prototypowy tramwaj tej serii odbył jazdy próbne w Czelabińsku i Czerepowcu. 

Czteroosiowy, w pełni niskopodłogowy tramwaj Bogatyr-M może przewieźć 138 pasażerów, w tym 45 na miejscach siedzących. Pojazd charakteryzuje się zmienioną stylistyką – zarówno w środku jak i na zewnątrz – a także jest dłuższy o 40 cm, co pozwoliło na zwiększenie jego pojemności i umieszczenie dodatkowych miejsc siedzących. Ulepszono system informacji oraz izolację akustyczną, zwiększono liczbę głośników i kamer, porty USB przeniesiono z poręczy na siedzenia, zamontowano drzwi uchylno-przesuwne. W kabinie zamontowano ergonomiczny fotel z panelem sterowania na podłokietniku, a także pedał bezpieczeństwa, który w razie potrzeby umożliwia odłączenie tramwaju od zasilania.

Pojazdy są dostarczane w ramach leasingu. Przetarg w październiku 2020 r. wygrała firma Tjażpromlizing, która podpisała umowę z PK TS. Producemt doo tej poru dostarczył do północnej stolicy Rosji 45 tramwajów: dziesięć pojazdów 71-931 Witiaź, trzy tramwaje 71-923 Bogatyr i 32 tramwaje 71-931M Witiaź-M. PK TS wyprodukował też dla Sankt Peteresburga 87 trolejbusów Admirał.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony