Partnerzy serwisu:

Powiększa się warszawski rynek hulajnóg na minuty

Jakub Rösler 05.08.2021

Powiększa się warszawski rynek hulajnóg na minuty
fot. Tier
Nowe hulajnogi elektryczne na ulicach Warszawy. Firma Tier udostępniła warszawiakom kilkaset sztuk elektrycznych urządzeń transportu osobistego. Stolica jest 10 miastem, w jakim działa firma. Jest ona obecna na polskim rynku dokładnie od 100 dni. Wypożyczenie kosztuje 2,5 zł; a minuta jazdy 45 groszy.
4 sierpnia mieszkańcy Warszawy zyskali dostęp do kolejnych hulajnóg na minuty. Tym razem ich operatorem jest firma Tier, która rozpoczęła swoją działalność w stolicy od zaoferowania kilkuset sztuk tych urządzeń transportowych. Warszawa jest 10 polskim miastem, w jakim będzie można skorzystać z usług firmy Tier. Inauguracja jej działalności na polskim rynku nastąpiła 100 dni temu, w Trójmieście. W tym czasie użytkownicy skorzystali z hulajnóg już 500 tys. razy. Firma jest już obecna w 128 miastach na całym świecie.

Przedsiębiorstwo deklaruje, że od stycznia 2020 roku jest neutralnie klimatycznie. Podkreśla także, że zależy mu na udanej współpracy z władzami Warszawy, która rozpoczęła się na długo przed pojawieniem się hulajnóg na ulicach stolicy.

– Wejście do Warszawy to niewątpliwie ważny krok dla TIER w zmienianiu polskiej mobilności na dobre. Od momentu, gdy udostępniliśmy e-hulajnogi w Trójmieście minęło sto niezwykle intensywnych dni. W międzyczasie pojawiliśmy się w ośmiu kolejnych miastach w Polsce, a nasi użytkownicy wykonali w tak krótkim czasie okrągłą liczbę pół miliona przejazdów. To wymierny dowód na to, że nasze e-hulajnogi zyskują sympatię mieszkańców jako najwygodniejsze i najbezpieczniejsze. Jestem przekonany, że tak samo ocenią je Warszawiacy – komentuje Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER w Polsce.

Firma informuje, że nowy model hulajnóg, jaki jest dostępny w Warszawie, cechuje się szerszą podstawą, podwójnymi amortyzatorami i hamulcami, a dodatkowo jest wyposażony w system oparty na wymienialnych bateriach, tak więc by naładować hulajnogę nie trzeba jej już zabierać na noc do punktu ładowania. Dodatkowo firma premiuje użytkowników, którzy odstawiają hulajnogi w określonych strefach, tak aby zachować większy porządek i ład miejski. Nagrodą za takie działanie są darmowe minuty na przejazdy hulajnogami. Takie rozwiązanie działa aktualnie w Trójmieście, Krakowie czy Szczecinie, a docelowo ma pojawić się także w Warszawie.

Aby spróbować jazdy e-hulajnogą Tier należy pobrać aplikację, zarejestrować się i przypisać swoją metodę płatności. Następnie znaleźć e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokować ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę należy znaleźć bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuścić nóżki, otworzyć aplikację Tier i dotknąć przycisku "Zakończ przejazd". Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 45 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2,50 zł.
Dla najbardziej aktywnych użytkowników w Warszawie przygotowane zostały specjalne pakiety pozwalające na obniżenie kosztu przejazdów. Już na starcie będą to pakiet „dzienny” pozwalający na nielimitowaną ilość przejazdów w ciągu 24h za 29,99 zł oraz pakiet miesięczny umożliwiający bezpłatne odblokowywanie e-hulajnóg TIER przez 30 dni za złotówkę.
Ponadto nowi użytkownicy TIER mogą skorzystać z kodu promocyjnego TIERWARSZAWA, dzięki któremu będą mogli skorzystać z dwóch darmowych odblokowań e-hulajnogi i 20 minut jazdy. Hulajnogi można także znaleźć w aplikacji Free Now
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Mobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony