Partnerzy serwisu:

Powiat słupski z ofertą na duże autobusy

Witold Urbanowicz 10.03.2021

Powiat słupski z ofertą na duże autobusy
fot. Michał Szymajda
Powiat słupski otworzył oferty w jednym z dwóch przetargów na zakup łącznie 10 autobusów niskopodłogowych. Pojazdy miałyby trafić do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Słupsku.
Dzisiaj (10 marca) minął termin składania ofert w przetargu na zakup sześciu dużych autobusów międzymiastowych niskowejściowych. Zamawiający wymaga pojazdów o długości 12,5-13,1 m, mieszczących min. 80 osób, w tym 49 na miejscach siedzących. Więcej o zamówieniu piszemy tutaj.

W zamówieniu wystartowała jedynie firma ABP Bus & Coach ze Słupska – która jest dealerem m.in. Iveco – z oferta na kwotę 6,42 mln zł. To nieco powyżej budżetu określonego na kwotę 6,0 mln zł. Jeśli zamawiający dopłaci, to cztery autobusy przyjadą do końca października tego roku, a pozostałe – do końca roku.

Otwarcie ofert w drugim z przetargów, obejmujących cztery krótsze pojazdy o długości 7,8-8,1 m, przewidziane jest w czwartek (10 marca). Przypomnijmy – przed świętami powiat słupski ogłosił plan powierzenia całej komunikacji na 6 lat w trybie bezprzetargowym na okres sześciu lat od 1 stycznia 2022 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony