Partnerzy serwisu:

Powiat słupski z jedną ofertą na nowe autobusy

Jakub Rösler 18.10.2021

Powiat słupski z jedną ofertą na nowe autobusy
fot. Fb PKS Słupsk SA
14 października minął termin składania ofert w przetargu na nowe autobusy, które chce kupić Powiat słupski. W postępowaniu wpłynęła jedna oferta, która opiewała na 1,963 mln złotych. Złożyła ją firma Truck Export-Import Wynajem z Warszawy, która zaoferowała pojazdy Mercus SYN2Z-City TGE. Zamawiający przeznaczył na realizację zadania 1,980 mln złotych, więc decyzja o wyborze oferty wydaje się być formalnością.
Kilka tygodni temu pisaliśmy o przetargu, które ogłosiło Starostwo Powiatowe w Słupsku. Postępowanie dotyczyło zakupu czterech nowych autobusów. Mają mieć one niską podłogę przynajmniej przy jednej parze drzwi, muszą mieścić minimum 15 osób na miejscach siedzących i być wyposażone w systemy monitoringu, czy informacji pasażerskiej. Szerzej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

14 października nastąpiło otwarcie ofert. Wpłynęła tylko jedna propozycja, którą złożyła firma Truck Export-Import Wynajem z Warszawy. Opiewa ona na 1,963 mln złotych, a zaoferowane pojazdy to Mercus SYN2Z-City TGE. Powiat przeznaczył na zakup 1,980 mln złotych, więc jeśli zamówienie spełni wymogi przetargowe, to wybór wydaje się być formalnością. Zakup jest dofinansowany z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

Członek Zarządu Powiatu Słupskiego, Marcin Kowalczyk, informuje nas, że jak na razie oferta jest analizowana przez komisję przetargową.

– W momencie kiedy autobusy trafią do Powiatu Słupskiego, zostaną skierowane do obsługi powiatowych linii użyteczności publicznej organizowanych przez Powiat, których operatorem będzie PKS w Słupsku. Busy będą wykorzystywane na liniach, które są bardzo ważne ze względów społecznych gdzie napełnienie pojazdów nie przekracza liczby 20 osób oraz będą intensywnie wykorzystywane na liniach wakacyjnych organizowanych w weekendy do najciekawszych miejsc turystycznych powiatu słupskiego – dodaje Kowalczyk.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony