Partnerzy serwisu:

Powiat słupski wybrał dostawcę dużych autobusów

Witold Urbanowicz 12.04.2021

Powiat słupski wybrał dostawcę dużych autobusów
fot. Axel77w, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Powiat słupski rozstrzygnął jeden z dwóch przetargów na zakup łącznie 10 autobusów niskopodłogowych. Pojazdy miałyby trafić do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Słupsku.
W marcu minął termin składania ofert w przetargu na zakup sześciu dużych autobusów międzymiastowych niskowejściowych. Zamawiający wymaga pojazdów o długości 12,5-13,1 m, mieszczących min. 80 osób, w tym 49 na miejscach siedzących. Więcej o zamówieniu piszemy tutaj.

W zamówieniu wystartowała jedynie firma ABP Bus & Coach ze Słupska – która jest dealerem m.in. Iveco – z oferta na kwotę 6,42 mln zł. To nieco powyżej budżetu określonego na kwotę 6,0 mln zł. Ostatecznie zamawiający dopłacił i dzisiaj (12 kwietnia) zaakceptował ofertę. Cztery autobusy powinny przyjechać do końca października tego roku, a pozostałe – do końca roku.

Nierozstrzygnięty pozostaje drugi z przetargów, który obejmuje cztery krótsze pojazdy o długości 7,8-8,1 m. Wystartowały dwie firmy. Przypomnijmy – przed świętami powiat słupski ogłosił plan powierzenia całej komunikacji na 6 lat w trybie bezprzetargowym na okres sześciu lat od 1 stycznia 2022 r.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony