Partnerzy serwisu:

Powiat słupski na zakupach. Celem kolejne nowe pojazdy

Jakub Rösler 09.09.2021

Powiat słupski na zakupach. Celem kolejne nowe pojazdy
fot. Fb PKS Słupsk SA
Starostwo Powiatowe w Słupsku chce kupić kolejne niskopodłogowe autobusy. Tym razem mowa o 4 pojazdach. Muszą być one fabrycznie nowe i muszą spełniać normę EURO VI. Co najmniej jedno wejście musi mieć niską podłogę. Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia 1, 61 mln złotych netto. Oferty można składać do 14 października tego roku.
Powiat słupski w dalszym ciągu modernizuje swoją flotę autobusową. Po podpisaniu umowy na 6 długich autobusów, których dostawa nastąpi na przełomie września i października, teraz przyszedł czas na zakup kolejnych pojazdów. Przedmiotem zamówienia są 4 fabrycznie nowe autobusy. Długość pojazdów oszacowano między 7,7, a 8 metra. Mają mieć one niską podłogę przynajmniej przy jednej parze drzwi. Preferowany układ drzwi to 1:2, 2:2 lub 2:1. Przy drzwiach z niską podłogą musi znajdować się rampa, która umożliwi wjazd osobie z ograniczoną możliwością poruszania się lub też wózkowi dziecięcemu.

– Jest to zamówienie, które jest realizowane w ramach dofinansowania, jakie otrzymaliśmy na zakup 10 pojazdów z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. W jego ramach udało się nam pozyskać 7 milionów złotych, a milion wyniesie nasz wkład własny. Jest to druga część zadania na jakie podzieliliśmy zakup nowych pojazdów. Pierwszą z nich był zakup 6 długich autobusów, które mają do nas dotrzeć na przełomie września i października tego roku – informuje nas Marcin Kowalczyk, członek Zarządu Powiatu Słupskiego

Pojazdy mają pomieścić minimum 15 osób na miejscach siedzących, a całkowita liczba miejsc dostępnych dla podróżujących nie może być mniejsza niż 35, uwzględniając minimum jedno miejsce dla wózka inwalidzkiego. Wszystkie siedzenia mają być wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Autobusy mają być także wyposażone w klimatyzację, Wi-fi, system informacji pasażerskiej, ładowarki USB i system monitoringu.

Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia 1,61 miliona złotych netto. Oferty można zgłaszać do 14 października 2021 roku. Oferujący, który okaże się najlepszy, będzie miał 90 dni na realizację zamówienia. O wyborze zdecyduje cena, w proporcji 60%, a także okres gwarancji jakości - 40%. Pojazdy są przeznaczone do użytku dla operatora komunikacji autobusowej, czyli PKS Słupsk, któremu zadania zleca organizator przewozów, powiat słupski. Powiat będzie natomiast właścicielem zamawianym pojazdów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony