Partnerzy serwisu:

Potrzebna koncepcja programowa trasy rowerowej VeloSkawa

Magdalena Romanowska 18.08.2020

Potrzebna koncepcja programowa trasy rowerowej VeloSkawa
fot. MSIT
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji programowej przebiegu trasy VeloSkawa na odcinku Ponikiewka – Podolsze. VeloSkawa to powstająca w zachodniej części Małopolski droga rowerowa, której całkowita długość wyniesie 126 km. Poprowadzi ona przez trakcyjne miejsca doliny rzeki Skawy m.in. w pobliżu zbiornika w Świnnej Porębie.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielowariantowej koncepcji programowej przebiegu trasy VeloSkawa na odcinku Ponikiewka – Podolsze wraz z oszacowaniem kosztów każdego z wariantów.

Na trasie VeloSkawa w dużej części wykorzystane zostaną istniejące bitumiczne drogi gminne i powiatowe. Część trasy została wyznaczona na wałach przeciwpowodziowych, dzięki czemu na tych fragmentach będzie pozbawiona ruchu samochodowego. W miejscowości Hutki połączy się z trasą VeloPrądnik.

Trasa będzie przebiegała przez powiaty: suski, wadowicki, oświęcimski, chrzanowski, olkuski. Poprowadzi przez atrakcyjne miejsca doliny rzeki Skawy m.in. w pobliżu zbiornika w Świnnej Porębie. Na mapie trasy znajdą się również m.in. Sucha Beskidzka, Wadowice, czy Sanktuarium O. Bernardynów w Alwerni. W ramach inwestycji VeloSkawa zrealizowany będzie łącznik VeloChrzanów.

W przetargu na opracowanie przebiegu trasy rowerowej między Ponikiewką a Podolszem kryteriami wyboru najkorzystniejszej oferty będą dodatkowe doświadczenie projektanta branży drogowej (25 proc.), Dodatkowe doświadczenie projektanta branży mostowej (15 proc.) oraz cena (60 proc.).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony