Partnerzy serwisu:

Porozumienie ws. stacji w Kielcach. Nad peronami powstanie parking

Redakcja 24.08.2020

Porozumienie ws. stacji w Kielcach. Nad peronami powstanie parking
fot. PKP PLK
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały z miastem Kielce porozumienie dot. realizacji i koordynacji prac związanych z przebudową stacji Kielce i budową parkingu nad torami. Stacja – w wyniku modernizacji – zostanie też dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały z Kielcami porozumienie dotyczące koordynacji i realizacji inwestycji na terenie stacji Kielce. Dla poprawy komfortu podróżowania koleją ze stolicy województwa świętokrzyskiego, PKP Polskie Linie Kolejowe planują modernizację stacji, natomiast miasto Kielce planuje budowę parkingu nad torami. Porozumienie określa zasady współpracy między podmiotami. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu zawierającego opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej wspólnej inwestycji. Dokument określi szczegóły planowanych prac w rejonie stacji i umożliwi realizację kolejnych etapów inwestycji przez PLK i miasto. Inwestycja zapewni wyższy komfort podróży koleją i komunikacji w Kielcach.

– Przebudowa stacji Kielce to ważna inwestycja dla mieszkańców miasta i regionu, która podniesie komfort podróżowania koleją. Porozumienie jest ważnym etapem w drodze do realizacji inwestycji. W województwie świętokrzyskim z efektów prac na kolejowych szlakach – nowych peronów, korzystają pasażerowie na trasie Skarżysko-Kamienna – Starachowice oraz Kielce – Częstochowa – powiedział Ireneusz Merchel, prezes zarządu PKP PLK.

Efektem planowanej modernizacji stacji Kielce będzie wygodny, lepszy dostęp do pociągów dla podróżnych. Wszystkie trzy perony zostaną przebudowane. Dojście na perony będzie możliwe tak jak dotychczas poprzez zlokalizowane w środkowej części stacji przejście tunelowe. W trakcie inwestycji zostanie ono przebudowane, w tym dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się dzięki zabudowie wind. Planowana modernizacja stacji obejmie również przebudowę torów i sieci trakcyjnej. Nad torami zaprojektowane zostaną miejsca postojowe dla samochodów.

Przebudowa torów i peronów na stacji, po przygotowaniu projektu, jest planowana w przyszłej perspektywie finansowej 2021-2027. Przebudowa stacji Kielce będzie inwestycją komplementarną do planowanej modernizacji linii Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów.


mat. UM Kielce

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony