Partnerzy serwisu:

Ponad 200 pociągów kolei miejskiej Siemensa dla San Francisco

jd/inf. pras. 20.11.2017

Ponad 200 pociągów kolei miejskiej Siemensa dla San Francisco
fot. Siemens
219 pociągów kolei miejskich powstanie w zakładach produkcyjnych Siemensa w Sacramento. Siemens zdobył największe zamówienie na pociągi lekkiej kolejki miejskiej w historii.
W San Francisco zaprezentowano pierwszy pociąg kolei miejskiej z fabryki Siemensa. Kolejne pociągi tego typu będą powstawały w zakładach produkcyjnych firmy w kalifornijskim Sacramento. Firma dostarczy łącznie aż 219 pojazdów dla Agencji Transportu Miejskiego w San Francisco (SFMTA). Jest to największe zamówienie kolejowe zlecone Siemensowi w Ameryce.

Zaprojektowany pociąg opiera się na modelu S200 i jest wyjątkowo wydajny energetycznie dzięki specjalnemu systemowi, który odzyskuje energię z hamowania oraz systemowi oświetlenia LED, który zużywa do 40% mniej energii elektrycznej niż standardowe oświetlenie. Pociągi dla SFMTA są wyposażone w systemy wybrane w sondażu przeprowadzonym wśród ludności, takie jak nowe ustawienia siedzeń, nowe kolory wnętrz oraz nowy wygląd zewnętrzny wagonu.

- Moment, w którym kolej weszła do służby komercyjnej miasta, jest kamieniem milowym, nie tylko dla firmy Siemens, lecz również dla SFMTA jak i ponad 700 tysięcy pasażerów, którzy korzystają z transportu miejskiego w San Francisco każdego dnia. Nowe pociągi będą istotnym wkładem miasta w zaspokojenie ciągle rosnącego zapotrzebowania na transport masowy w tej dynamicznie rozwijającej się metropolii - powiedziała Sabrina Soussan, prezes branży Mobility w Siemens AG.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony