Partnerzy serwisu:

Pomorskie: Kolejny krok na drodze do wspólnego biletu. Spółka InnoBaltica ze zgodą sejmiku

Redakcja 26.09.2018

Pomorskie: Kolejny krok na drodze do wspólnego biletu. Spółka InnoBaltica ze zgodą sejmiku
Fot. Aleksander Olszak / pomorskie.eu
Pierwszy etap testów rozpocznie się jeszcze jesienią. Testerzy wsiądą do pojazdów komunikacji miejskiej i regionalnej w Trójmieście, Słupsku i Starogardzie Gdańskim.
Zgodę na powierzenie spółce zadań samorządu województwa pomorskiego udzielili radni podczas 49 sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się 24 września 2018 r. w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. InnoBaltica będzie odpowiadać za funkcjonowanie zintegrowanego systemu taryfowo-biletowego przez 10 lat. Będzie też administratorem systemu informacji pasażerskiej.

Od zgody radnych województwa zależy to, czy spółka InnoBaltica będzie mogła przystąpić do wdrażania projektu Platformy Zintegrowanych Usług Mobilności, która potocznie nazywana jest wspólnym biletem. – Bez tej decyzji nie byłoby możliwe uzyskanie unijnych środków finansowych na ten projekt. Dzisiejsza uchwała to kolejny etap i duży krok na drodze do wspólnego systemu biletowego na Pomorzu – mówił podczas sesji sejmiku Ryszard Świlski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

Zgoda Sejmiku Województwa Pomorskiego nie jest jedyną jaką spółka musi uzyskać. Na wrześniowych sesjach Rady Miasta Gdańska oraz Rady Miasta Gdyni rajcowie powinni udzielić stosownych zgód. Jak tylko wymagania formalno-prawne zostaną spełnione spółka będzie mogła otrzymać unijne dofinansowanie projektu, które pochodzić będzie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Gdyńscy radni decyzję podejmą 26 września, a w Gdańsku radni będą głosować stosowną uchwałę 27 września.

InnoBaltica uzyskała już dwa unijne źródła finansowania związane z projektem. 85 proc. kosztów pilotażu zostanie dofinansowanych z funduszu INTERREG Południowy Bałtyk w ramach projektu Interconnect. Dodatkowe około 10 mln zł na pomoc techniczną pochodzić będzie z funduszu ELENA. Kluczowa kwota 90 mln zł pochodzić będzie z POIŚ. Aby tą kwotę uzyskać niezbędna jest zgoda największych organizatorów transportu w województwie.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony