Partnerzy serwisu:

Pomorska Kolej Metropolitalna gotowa. Trwają ostatnie poprawki

Justyna Urbaniak 22.05.2015

Pomorska Kolej Metropolitalna gotowa. Trwają ostatnie poprawki
fot. PKM
W kwietniu zakończono zasadnicze prace przy budowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Obecnie prowadzone są już tylko prace wykończeniowe i poprawki. Planowany termin oddania linii PKM do użytku to 1 września 2015 roku.
Budowa Pomorskiej Kolei Metropolitarnej rozpoczęła się w maju 2013 roku i trwała w sumie dwa lata. To największa inwestycja realizowana do tej pory przez samorząd województwa pomorskiego, z której pasażerowie skorzystają już we wrześniu. W kontraktowym terminie zakończono 97 proc. inwestycji.

Jak informują służby prasowe Pomorskiej Kolei Metropolitarnej, wciąż trwają prace m.in. przy budowie muru oporowego M1 zlokalizowanego między linią kolejową E65, a linią SKM w pobliży przystanku SKM Gdańsk-Zaspa. Należy również przypomnieć, że Budimex wszedł na teren budowy z kilkumiesięcznym opóźnieniem w związku z czym prace na tym odcinku przedłużono. Pełne, dwutorowe wpięcie linii PKM do linii E65 wykonane zostanie najpóźniej do 31 października 2015 roku. Obecnie PKM połączona jest z linią E65 jednym torem.

Od połowy maja trwają intensywne testy nowej linii, ale też wszystkich systemów sterowania oraz informacji pasażerskiej. Nadal prowadzone są również prace wykończeniowe i porządkowe w okolicach przystanków oraz wzdłuż nasypów kolejowych. Na wykonanie wszystkich poprawek wykonawca ma czas do końca czerwca.

Wykonawcą prac budowlanych jest polsko-hiszpańskie konsorcjum firm Budimex i Ferrovial Agroman, które wyceniło ich wykonanie na 716 mln zł brutto. Budżet całego projektu to ok. 900 mln zł. Inwestycja w 70 proc. sfinansowana zostanie ze środków UE.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pomorska Kolej Metropolitalna
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony