Partnerzy serwisu:

Polsko-chińskie konsorcjum dostarczy elektrobus do gminy Bobowa

Magdalena Romanowska 14.08.2020

Polsko-chińskie konsorcjum dostarczy elektrobus do gminy Bobowa
fot. Yutong
Dzięki programowi Kangur gmina Bobowa zakupi szkolny autobus elektryczny wraz ze stacją ładowania. Oferty złożyły trzy firmy, a zamówienie zostało udzielone konsorcjum Busneksu Poland z Warszawy i Yutong z Chin.
Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie szkolnego autobusu elektrycznego oraz stacji do ładowania. Zakup jest elementem programu Kangur. Jest to fundusz utworzony w ramach Systemu Zielonych Inwestycji (GIS – Green Inwestment Scheme), czyli w uproszeniu pieniędzy gromadzonych w efekcie handlu limitami emisji w przemyśle, który działa w oparciu o międzynarodowe porozumienia. Z nich finansuje się rozmaite inwestycje mające na względzie cele ekologiczne i związane z czystym powietrzem. Korzysta z niego między innymi gmina Godzianów spod Skierniewic.

Gmina Bobowice jest zainteresowana zakupem autobusu o długości 8,3-9,5 m, mogących pomieścić min. 35 osób, w tym 25 na miejscach siedzących. Wymagane są min. dwoje drzwi w układzie 1-2-0 lub 2-2-0. Pojazd ma być wyposażony w silnik bądź silniki elektryczne o mocy min. 120 kW, z funkcją odszyskiwania energii podczas hamowania oraz ograniczeniem prędkości do 90 km/h. Wymagane są magazyny energii o pojemności min. 140 kWh, zapewniające zasięg na poziomie co najmniej 120 km. Przewidziano złącza do ładowania plug-in.

Najkorzystniejszą ze złożonych ofert była oferta polsko-chińskiego konsorcjum Busnex Poland i Zhengzhou Yutong Bus. Wynosi ona 1,963 mln zł brutto. Umowa z konsorcjum została zawarta 3 sierpnia 2020 r. Pojazdy mają być dostarczone do 4 grudnia.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony