Partnerzy serwisu:

Połowa aut szeringowych w Polsce jeździ po stolicy

jd/inf. pras. 30.04.2019

Połowa aut szeringowych w Polsce jeździ po stolicy
fot. Lupus in Saxcnia, lic. CC BY-SA 4.0
W Warszawie jest już blisko 1800 samochodów dostępnych w car sharingu, co stanowi aż 46 proc. wszystkich tego typu aut w Polsce – wynika z danych Vooom, platformy mobilnej ułatwiającej szybkie i sprawne poruszanie się po mieście.
Car sharing w Warszawie staje się coraz bardziej popularny. Na początku kwietnia samochody na minuty udostępnił operator Innogy Go i docelowo ma mieć ich aż 500. Jak wynika z danych Vooom, aplikacji mobilnej integrującej operatorów systemów car sharingu, elektrycznych skuterów, hulajnóg, rowerów miejskich oraz transportu publicznego, w Warszawie jest obecnie już blisko 1800 samochodów dostępnych na wynajem na minuty.

Dla porównania, wszystkich rowerów miejskich, w tym głównie Veturilo, który przetarł drogę współdzielonym środkom transportu w Warszawie, jest obecnie 6200. Oznacza to, że na 1 współdzielone auto w stolicy przypadają niespełna 3,5 rowery.

Użytkownicy mogą skorzystać także z 350 skuterów oraz – według szacunków Voom – 3650 elektrycznych hulajnog, choć tych ostatnich systematycznie przybywa. W ostatnich dniach w Warszawie właśnie zadebiutowały dwa kolejne hulajszeringi, w tym Blinkee, który nie zdążył wskoczyć na infografikę, i dziś działa ich tu już pięć.

Vooom to aplikacja, która wystartowała kilka tygodni temu i która skupia wszystkie rodzaje pojazdów szeringowych, a pomysł na ten biznes zakłada, że niedługo w aplikacji będzie też transport publiczny z możliwością zakupu biletów. Pobrano ją już ponad 8,5 tys. razy, a zdecydowana większość użytkowników to mieszkańcy stolicy.

– W Warszawie w ramach samego car sharingu można korzystać z aut Traficar, Panek Car Sharing, Innogy Go 4Mobility i dostawczych CityBee. Dla użytkowników największe znaczenie ma dostępność pojazdów, co widzimy po popularności wyszukiwania w aplikacji Vooom – mówi szef startupu, Włodzimierz Łoziński.

– Nasi użytkownicy znajdują pojazd do wypożyczenia w zasięgu ręki, zawsze kiedy go potrzebują. Widzą swój autobus czy tramwaj na żywo, a to dopiero początek. Już wkrótce w Vooom będzie można zamówić taksówkę – zapowiada.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony