Partnerzy serwisu:

Polonus na pomoc przewoźnikom korzystającym z dworca Warszawa Zachodnia

Redakcja 30.03.2020

Polonus na pomoc przewoźnikom korzystającym z dworca Warszawa Zachodnia
fot. MJ
Polonus, zarządzający dworcem autobusowym Warszawa Zachodnia, we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych wprowadza tzw. plan pomocowy dla partnerów dworca autobusowego. Wsparcie będzie dotyczyło obniżenia opłat dla blisko 200 polskich przewoźników z tytułu korzystania z infrastruktury dworcowej na czas trwania zagrożenia.
Polscy przewoźnicy autobusowy znajdują się w bardzo trudnej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa, w wyniku czego konieczne było wprowadzenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. W związku z zagrożeniem praktycznie cały ruch międzymiastowy i międzynarodowy przestał funkcjonować, większość połączeń zostało zawieszonych, a autokary uziemione. Doceniając wieloletnią współpracę partnerską, wsłuchując się w prośby i sugestie dotyczące pomocy polskim przedsiębiorcom będącym w potrzebie, zarząd spółki Polonus we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych postanowił wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom.

– Branża transportowa jest jedną z tych, które najdotkliwiej odczuwają skutki epidemii. Nie wolno nam przejść obojętnie obok zagrożeń, jakie mogą być jej udziałem również po zakończeniu kryzysu. W interesie wszystkich obywateli należy zachować ciągłość działania polskiego transportu. I to robimy – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

– Wychodzimy do przewoźników z pomocną ręką. Otrzymaliśmy wiele próśb o obniżenie opłat i w tej trudnej dla wszystkich sytuacji, doceniając wieloletnią współpracę partnerską postanowiliśmy wprowadzić plan pomocowy – powiedział Maciej Acedański, prezes zarządu Polonus.

W tym celu został przygotowany tzw. pakiet pomocowy dla przewoźników autokarowych korzystających z dworca autobusowego Warszawa Zachodnia. Wsparcie dotyczy obniżenia kosztów z tytułu korzystania z infrastruktury dworcowej. Zmianie ulega sposób rozliczania opłat za korzystanie z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia na czas trwania zagrożenia:
  • Od dnia 15.03.2020 r. opłaty za korzystanie z infrastruktury dworca będą rozliczane za realnie wykonane kursy.
  • Brak naliczania opłat manipulacyjnych za odwołane i niezrealizowane kursy.

Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia to najważniejszy punkt na komunikacyjnej mapie Warszawy oraz jeden z najpopularniejszych węzłów przesiadkowych w Polsce. W 2019 roku z dworca skorzystała rekordowa liczba 3 300 000 osób. Pasażerowie mieli w ofercie aż 135 000 odjazdów zrealizowanych przez blisko 200 przewoźników.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport