Partnerzy serwisu:

Polonus ma nowego prezesa

wu, inf. prasowa Polonus 01.03.2021

Polonus ma nowego prezesa
fot. MJ
Rada Nadzorcza firmy Polonus powołała 1 marca Jacka Zawadzkiego na stanowisko prezesa zarządu spółki. Przejmie on obowiązki od przewodniczącej rady nadzorczej, która tymczasowo oddelegowana była do sprawowania tego urzędu. Jacek Zawadzki w latach 2016-2020 pełnił funkcję prezesa zarządu spółki CS Natura Tour specjalizującej się w branży turystycznej i będącej częścią Grupy PKP.
– Jestem zaszczycony możliwością zarządzania spółki, jaką jest Polonus SA. To firma z długoletnim doświadczeniem i silną pozycją na rynku przewozowym. Choć wszyscy mamy za sobą trudne nie tylko dla branży miesiące, to z nadzieją patrzę w przyszłość. Pomimo pełnego wyzwań otoczenia rynkowego, pragniemy wspólnie wdrażać i realizować ambitną strategię dalszego rozwoju spółki. Jestem przekonany, że dzięki innowacyjnym planom i doświadczonemu, kompetentnemu zespołowi pracowników, jesteśmy w stanie poradzić sobie z wieloma wyzwaniami – mówi Jacek Zawadzki, nowy prezes.

Obok Jacka Zawadzkiego funkcję członka zarządu będzie nadal pełnić Wojciech Gąsowski. Posiada on kilkuletnie doświadczenie w branży kolejowej. W ostatnim czasie związany był ze spółką PKP SA.

Spółka PKS Polonus jest jednym z przedsiębiorstw PKS, które zgodnie z przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z 26 stycznia 2021 r. znalazły się pod nadzorem PKP SA. Kolej ma już pierwsze pomysły na funkcjonowanie dywizji autobusowej. Na początkowym etapie miałaby obsługiwać komunikację zastępczą, a docelowo uzupełniać kolej w ramach tzw. transportu pierwszej i ostatniej mili.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony