Partnerzy serwisu:

Polkowice kupują dziewięć autobusów elektrycznych

Jakub Dybalski 03.02.2020

Polkowice kupują dziewięć autobusów elektrycznych
fot. UM Polkowice
Gmina Polkowice rozpisała przetarg na dziewięć autobusów elektrycznych w wersji MIDI, czyli o długości ok. 9–10 metrów. Na oferty czekają tam do 6 marca.
Przedmiotem zamówienia jest dziewięć autobusów elektrycznych o długości 8,8 do 10,8 metra, z niską podłoga między pierwszymi a drugimi drzwiami. Pojazdy mają być napędzane elektrycznie. Powinny zmieścić minimum 20 pasażerów na miejscach siedzących i minimum 70 pasażerów w sumie. Preferowany układ drzwi to trzy pary (2+2+2).

W Polkowicach wymagają autobusów o bateriach o pojemności minimum 170 kWh, przy maksymalnym zużyciu energii – 1,4 kW/km. Pojazd ma przejechać na jednym ładowaniu co najmniej 160 km po czym bateria powinna pozostać napełniona w co najmniej 15 proc.

O wyborze oferty zdecydują dość zróżnicowane kryteria. 60 proc. punktów będzie można otrzymać za cenę. Stosunkowo wysoką wagę, bo aż 17 proc., ma zużycie energii. W sumie aż 19 proc. przewidziano na kryteria techniczne, przy czym są tylko trzy – większa pojemność autobusu (12 proc. całości, punkty będą przyznawane stopniowo, ale maksymalna liczba za minimum 81 pasażerów), układ drzwi (4 proc. za układ 2–2–2, 2 proc. za pojazdy trzydrzwiowe, ale z drzwiami „połówkami”, bez punktów za dwoje drzwi), oraz niska podłoga (3 proc. za całkowicie niską). Dodatkowo 4 proc. punktów przewidziano za co najmniej 5–letnią gwarancję na baterie.

Ewentualny zwycięzca powinien dostarczyć autobusy do 24 lutego przyszłego roku, przy czym muszą trafić do Polkowic w trzech transzach po trzy autobusy. Pierwsza do 10 lutego 2021 r., druga do 17 lutego 2021 r. i trzecia do 24 lutego 2021 r.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony