Partnerzy serwisu:

Podwarszawski Nadarzyn z dworcem autobusowym

Witold Urbanowicz 01.06.2020

arrow
arrow
Podwarszawski Nadarzyn z dworcem autobusowym
fot. UG Nadarzyn
Podwarszawski Nadarzyn z dworcem autobusowym
Podwarszawski Nadarzyn z dworcem autobusowym
Podwarszawski Nadarzyn z dworcem autobusowym
Dzisiaj (1 czerwca) w podwarszawskim Nadarzynie przy Granicznej zostało uruchomione centrum przesiadkowe z zadaszonym dworcem autobusowym i parkingiem przesiadkowym. Wraz z otwarciem nowego dworca zmienił się przebieg linii autobusowych. – W tym miejscu powstanie też nadarzyńskie centrum obsługi mieszkańca. W niedługim czasie będzie to kwintesencja samorządu nadarzyńskiego – mówi Dariusz Zwoliński, burmistrz Nadarzyna.
Na węzeł składają się zadaszony dworzec autobusowy z poczekalnią, sześć peronów autobusowych, parking przesiadkowy na 225 samochodów i 40 rowerów. Do tego dochodzi punkt ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt dostępny jest od dzisiaj.

– Ta inwestycja powstała w wyniku współdziałania samorządów. Celem przedsięwzięcia jest ograniczenie ruchu w centrum Nadarzyna, ale też w centrum metropolii warszawskiej. W tym miejscu powstanie nadarzyńskie centrum obsługi mieszkańca (Przedsiębiorstwo Komunalne Nadarzyn, Straż Gminna, Gminny Ośrodek Pomocy). Ponadto praktycznie nad dniach ruszą prace projektowe nad nowym ośrodkiem zdrowia na sąsiedniej działce. Przewidujemy też teren rekreacyjny. W niedługim czasie będzie to kwintesencja samorządu nadarzyńskiego – mówi Dariusz Zwoliński, burmistrz Nadarzyna.

– To dowód, że współpracujemy w metropolii. Nie trzeba zmieniać map okręgów wyborczych. Dbamy o wzmacnianie więzów, to kwestia absolutnie priorytetowa. Niestety w ostatnich latach komunikacja z mniejszymi obszarami zamiera. Najważniejsza jest komunikacja między mniejszymi i większymi miejscowościami – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. – Takich parkingów przesiadkowych powstało bądź powstaje 60. To odciąży centra miast – mówi Trzaskowski.

Uruchomienie węzła wiąże się ze zmianami w komunikacji publicznej. Od dzisiaj dojeżdżają tu linie 711, 733 oraz Nadarzyn – Pruszków, a od 15 czerwca również linia B7 (Nadarzyn – Brwinów przez Otrębusy).


fot. UG Nadarzyn


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony