Partnerzy serwisu:

Podrzeszowskie gminy z 12-metrowymi autobusami Autosana?

Witold Urbanowicz 04.07.2018

Podrzeszowskie gminy z 12-metrowymi autobusami Autosana?
fot. JD
Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” otworzył oferty w przetargu na zakup 15 autobusów 12-metrowych. Wystartował jedynie Autosan. Pojazdy mają zostać dostarczone w I kwartale 2019 r.
Przedmiotem zamówienia, ogłoszonego przez Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”, jest zakup 15 autobusów. Zamawiający próbował kupić te pojazdy już wcześniej, w ramach przetargu na dostawy 54 autobusów różnej długości, ale w części dotyczącej pojazdów 12-metrowych chętnych nie było.

Zamawiający wymaga miejskich autobusów o długości 11,5-12,5 m, mogących pomieścić min. 90 podróżnych, w tym min. 29 na miejscach siedzących. Wymagany jest silnik o mocy min. 200 kW, spełniający normę Euro 6. Przewidziano drzwi w układzie 2-2-2, elektroniczną i głosową informację pasażerską, monitoring, system pomiaru pasażerów oraz po cztery ładowarki USB na autobus.

W postępowaniu wystartował jedynie Autosan z ofertą opiewającą na 17,46 mln zł brutto, czyli nieco powyżej budżetu, opiewającego na kwotę 16,14 mln zł brutto. Producent zaoferował pojazdy, mogące przewieźć co najmniej 104 podróżnych z min. 14 miejscami dostępnymi z poziomu niskiej podłogi. Zużycie paliwa wg testu SORT 2 określono na 35,5-36,5 l.

Dostawy mają zostać zrealizowane do końca lutego 2019 r. Zakup jest realizowany w ramach projektu unijnego. W skład związku wchodzi dziewięć gmin: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn. Obsługuje on 14 linii podmiejskich prowadzących do Rzeszowa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony