Partnerzy serwisu:

Podrzeszowskie gminy po rezygnacji Autosanu znów próbują kupić 15 autobusów

Witold Urbanowicz 12.12.2018

Podrzeszowskie gminy po rezygnacji Autosanu znów próbują kupić 15 autobusów
fot. JD
Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w Rzeszowie ogłosił przetarg na zakup 15 autobusów o długości ok. 12 metrów. Na dostawy przeznaczono sześć miesięcy.
Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w Rzeszowie ponownie ogłosił przetarg na dostawę 15 nowych autobusów. Zamawiający wymaga miejskich autobusów o długości 11,5-12,5 m, mogących pomieścić min. 90 podróżnych, w tym min. 29 na miejscach siedzących. Wymagany jest silnik o mocy min. 200 kW, spełniający normę Euro 6. Przewidziano drzwi w układzie 2-2-2, elektroniczną i głosową informację pasażerską, monitoring, system pomiaru pasażerów oraz po cztery ładowarki USB na autobus.

Termin składania ofert mija 17 stycznia 2019 r. O wyborze zdecydują cena (60%), ocena techniczna (35%), a także zużycie paliwa (5%). Pod uwagę brane będą podatność do napraw powypadkowych, liczba miejsc dostępnych z niskiej podłogi, pojemność pasażerska autobusu, gwarancja oraz ilość czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji. Na realizację przeznaczono sześć miesięcy.

To kolejny już przetarg na zakup autobusów. Poprzednie postępowanie wygrał Autosan, który wystartował jako jedyny. Firma zaoferowała dostawy za kwotę 17,46 mln zł brutto. Autosan nie przystąpił do podpisania umowy. Jak wyjaśniali przedstawiciele zamawiającego, producent chciał wydłużenia okresu dostaw.

Zakup jest realizowany w ramach projektu unijnego. W skład związku wchodzi dziewięć gmin: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn. Obsługuje on 14 linii podmiejskich prowadzących do Rzeszowa.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony