Partnerzy serwisu:

Podrzeszowskie gminy kupują autobusy. Pojawia się nowy gracz

Witold Urbanowicz 06.03.2019

Podrzeszowskie gminy kupują autobusy. Pojawia się nowy gracz
fot. MPK Kraków
Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w Rzeszowie już po raz kolejny prowadzi przetarg na zakup 15 autobusów o długości 12 metrów. Tym razem w przetargu pojawił się nowy podmiot z ofertą mieszczącą się w budżecie. Jak się okazało, formalności nie dopełnił za to Solaris.
Podrzeszowskie gminy organizowały już co najmniej trzy przetargi na zakup piętnastu autobusów o długości 12 metrów. Autobusów nie udało się kupić z różnych przyczyn – nie było chętnych, zwycięzca nie przystąpił do umowy bądź oferty były zbyt drogie.

Zamawiający wymaga miejskich autobusów o długości 11,5-12,5 m, mogących pomieścić min. 90 podróżnych, w tym min. 29 na miejscach siedzących. Wymagany jest silnik o mocy min. 200 kW, spełniający normę Euro 6. Przewidziano drzwi w układzie 2-2-2, elektroniczną i głosową informację pasażerską, monitoring, system pomiaru pasażerów oraz po cztery ładowarki USB na autobus.

Wczoraj (5 lutego) minął termin składania ofert. O wyborze zdecydują cena (60%), ocena techniczna (30%), zużycie paliwa (5%), a także termin realizacji (5%). Pod uwagę brane będą podatność do napraw powypadkowych, liczba miejsc dostępnych z niskiej podłogi, pojemność pasażerska autobusu, gwarancja oraz ilość czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji.

W postępowaniu wystartowały trzy firmy. Autosan zaproponował kwotę 16,144 mln zł brutto. Autobusy będą posiadały poszycie boczne z podziałem poziomym i pionowym, pomieszczą ponad 101 podróżnych, w tym co najmniej 12 na miejscach dostępnych bezpośrednio z poziomu niskiej podłogi. Zaproponowana gwarancja całopojazdowa wynosi 48 miesięcy, ilość czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji – do 7 kg, a zużycie paliwa wg testu SORT 2 mieścić się będzie w przedziale do 34,5 l włącznie.

Drugą ofertę złożyła firma Busimport. Opiewa ona na kwotę 16,031 mln zł brutto. Zaproponowała ona pojazdy na poszycie tylko z podziałem pionowym, które pomieszczą co najmniej 101 podróżnych, w tym 10-11 na miejscach dostępnych z niskiej podłogi. Zaproponowana gwarancja całopojazdowa wynosi 48 miesięcy, ilość czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji – powyżej 7 kg, a zużycie paliwa wg testu SORT 2 mieścić się będzie w przedziale powyżej 36,5 l do 37 l.

Jak informuje zamawiający, plik formularza ofertowego w ofercie złożonej elektronicznie przez Solarisa jest pozbawiony danych. Zawiera wyłącznie plik podpisu elektronicznego.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony