Partnerzy serwisu:

Podrzeszowskie gminy decydują się na Autosana

Witold Urbanowicz 16.08.2018

Podrzeszowskie gminy decydują się na Autosana
fot. JD
Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” rozstrzygnął przetarg na dostawy 15 autobusów 12-metrowych, decydując się na dołożenie środków na oferty Autosana. Wystartował jedynie Autosan. Pojazdy mają zostać dostarczone w I kwartale 2019 r.
Przedmiotem zamówienia, ogłoszonego przez Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”, jest zakup 15 autobusów. Zamawiający próbował kupić te pojazdy już wcześniej, w ramach przetargu na dostawy 54 autobusów różnej długości, ale w części dotyczącej pojazdów 12-metrowych chętnych nie było.

Zamawiający wymaga miejskich autobusów o długości 11,5-12,5 m, mogących pomieścić min. 90 podróżnych, w tym min. 29 na miejscach siedzących. Wymagany jest silnik o mocy min. 200 kW, spełniający normę Euro 6. Przewidziano drzwi w układzie 2-2-2, elektroniczną i głosową informację pasażerską, monitoring, system pomiaru pasażerów oraz po cztery ładowarki USB na autobus.

W postępowaniu wystartował jedynie Autosan z ofertą opiewającą na 17,46 mln zł brutto, czyli nieco powyżej budżetu, opiewającego na kwotę 16,14 mln zł brutto. Zamawiający postanowił jednak zaakceptować tę ofertę. Producent zaoferował pojazdy, mogące przewieźć co najmniej 104 podróżnych z min. 14 miejscami dostępnymi z poziomu niskiej podłogi. Zużycie paliwa wg testu SORT 2 określono na 35,5-36,5 l.

Dostawy mają zostać zrealizowane do końca lutego 2019 r. Pozostałe autobusy, jak pisaliśmy, ma dostarczyć ABP Bus&Coach ze Słupska. Zakup jest realizowany w ramach projektu unijnego. W skład związku wchodzi dziewięć gmin: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn. Obsługuje on 14 linii podmiejskich prowadzących do Rzeszowa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony