Partnerzy serwisu:

Podolsztyńska Stawiguda dokupuje mały autobus

Przemysław Farsewicz 13.11.2019

Podolsztyńska Stawiguda dokupuje mały autobus
fot. UG Stawiguda
Do trzech zakupionych Otokarów, podolsztyńska gmina Stawiguda dokupuje – planowany już wcześniej – czwarty autobus. Tym razem klasy mini. Komunikacja gminna ma ruszyć 18 listopada.
Stawiguda poszukuje dostawcy jednej sztuki małej jednostki taboru. Stawiguda zażyczyła sobie pojazd o długości minimum 5,845 m do 6,5 m z jedną lub dwoma parami drzwi. W pojeździe miałoby się znaleźć miejsce dla co najmniej 21 pasażerów – w tym dla 11 na miejscach siedzących.

Zamawiający zaznaczył, że rok produkcji pojazdu musi być z 2020 lub 2019 roku. Autobus musi być w części lub w całości niskowejściowy. Wewnątrz musi się znaleźć miejsce przystosowane do przewożenia co najmniej jednego wózka inwalidzkiego. Pojazd musi spełniać normę emisji spalin Euro 6. We wnętrzu przewidziano tablice elektroniczne i kasownik.

Wykonawca zobowiązany będzie również do podjęcia naprawy gwarancyjnej przez serwis, w miejscu garażowania lub ewentualnego unieruchomienia pojazdu w terminie 3 dni roboczych od telefonicznego zgłoszenia do serwisu. Przewiduje się, że roczny przebieg pojazdu nie przekroczy 40 000 km rocznie.

Ofertę w przetargu złożył tylko jeden wykonawca – MMI ze Zbyszewa, który za dostawę pojazdu chce 369 tys. zł. Gmina na ten cel przygotowała budżet w wysokości 1 mln zł. Warunkiem oceny oferty będzie cena (60 proc.), warunki gwarancji (20 proc.) i zwiększenie liczby ogólnych miejsc w pojeździe (20 proc.). Oferent zaproponował pojazd na 22 miejsca dla pasażerów.

Zamówienie stanowi część projektu pn. Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego, w kramach którego Stawiguda już wcześniej zamówiła 3 sztuki małych jednostek taboru. Stawiguda zażyczyła sobie pojazdy o długości minimum 5,8 m z jedną parą podwójnych drzwi. W pojazdach tych znajdzie się miejsce dla co najmniej 40 pasażerów, a dla 20 przewidziano miejsce siedzące. Ostatecznie do gminy dotarły Otokary.

Działania prowadzą do uruchomienia komunikacji gminnej, która ma kosztować rocznie ok. 1,5 mln zł. Uruchomienie połączeń zaplanowano na 18 listopada. Linie w całości obsłuży zewnętrzny operator, któremu przekazane zostaną zakupione przez gminę autobusy. Przez pierwszy tydzień mieszkańcy będą mieli bezpłatne przejazdy. Propozycja rozkładu jazdy zakłada uruchomienie czterech linii. Bilet na przejazd ma wynosić 3 zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony