Partnerzy serwisu:

Podlaskie: Krasnopol kupuje szkolny elektrobus

Witold Urbanowicz 14.07.2021

Podlaskie: Krasnopol kupuje szkolny elektrobus
fot. Solaris
Podlaska gmina Krasnopol, mieszcząca się pod Suwałkami, rozpisała przetarg na zakup elektrycznego autobusu szkolnego. To kolejna gmina, która korzysta z programu NFOŚiGW.
Przedmiotem zamówienia jest zakup elektrycznego autobusu szkolnego. W pojeździe znaleźć się ma min. 40 miejsc siedzących i 10 stojących. Podłoga ma być płaska co najmniej od przodu autobusu aż za oś napędową. Oczekiwany układ drzwi to 1-2-0 lub 2-2-0. Przewidziano klimatyzację oraz ogrzewanie elektryczne, wodne o mocy co najmniej 20 kW, wspomagane agregatem grzewczym na olej napędowy, wykorzystujące dodatkowo ciepło z układu chłodzenia silnika/silników i magazynu energii. Wyposażenie obejmuje tablicę przednią elektroniczną, system głosowego zapowiadania komunikatów, monitoring.

Zamawiający wymaga silnika lub silników o mocy min. 120 kW z funkcją odzysku energii podczas hamowania dla potrzeb ładowania magazynu energii. Łączna pojemność energetyczna (nominalna) akumulatorów musi być nie mniejsza niż 220 kWh. Przewidziano ładowanie plug-in. Wymagany zasięg to min. 160 km. Elementem zamówienia jest też dostawa ładowarki.

Termin składania ofert mija 18 sierpnia. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat wykonały lub wykonują należycie co najmniej dwa zamówienia polegające na dostawie minimum jedmego autobusu elektrycznego. O wyborze decydują cena (60%), termin dostawy (20%), przebieg autobusu na jednym ładowaniu (10%), okres gwarancji (10%).

Na realizację zamówienia przeznaczono 12 miesięcy. Zakup jest finansowany w ramach programu Kangur – Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły. W sumie NFOŚiGW wesprze kwotą ok. 40 mln zł zakup pojazdów w 16 gminach.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony