Partnerzy serwisu:

Podlaskie: Biedronka uruchamia darmobus po pożarze sklepu

Kasper Fiszer 16.03.2019

Podlaskie: Biedronka uruchamia darmobus po pożarze sklepu
Sklep sieci Biedronka (zdjęcie ilustracyjne)fot. Jacek Halicki, lic. CC BY-SA 4.0
Przez co najmniej kilka najbliższych tygodni nieczynna będzie Biedronka w niewielkim Rajgrodzie. Właściciel dyskontu odbudowuje sklep po pożarze, a tymczasowo uruchamia bezpłatną linię dowozową do innej placówki tej samej sieci – w Grajewie. Autobus kursuje w poniedziałki i piątki.
W sobotę 2 marca nad ranem w zamieszkałym przez ok. półtora tysiąca osób Rajgrodzie w województwie podlaskim wybuchł duży pożar. W ogniu stanął sklep sieci Biedronka. Jak informuje „Gazeta Współczesna”, w wyniku działania żywiołu nikt nie ucierpiał, ale budynek został zniszczony doszczętnie: konstrukcja dachu praktycznie zawaliła się do środka sklepu. – Straty liczone będą prawdopodobnie w milionach zł – czytamy w regionalnym dzienniku.

Biedronka: Chcemy zagwarantować możliwość zrobienia zakupów niezmotoryzowanym

Właściciel sklepu, sieć Jeronimo Martins, zapewnia, że wkrótce placówka zostanie otwarta ponownie. By jednak nie pozostawiać swoich klientów bez możliwości zrobienia zakupów, JM zdecydowała się na dość nietypowy ruch: zorganizowała bezpłatną linię autobusową do sklepu w niedległym Grajewie. – Specjalny autobus Biedronki kursuje dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w piątki w godzinach porannych i popołudniowych – poinformowało nas Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska.

– Zdecydowaliśmy się uruchomić linię autobusową po to, by zagwarantować wszystkim naszym klientom z Rajgrodu, zwłaszcza tym niezmotoryzowanym, możliwość dokonywania zakupów w Biedronce – powiedziała nam Agata Kopiczko, kierownik operacji i sprzedaży w Jeronimo Martins Polska odpowiedzialna m.in. za sklepy w Grajewie. Nie wiemy, jak długo funkcjonować będzie ta swoista komunikacja zastępcza. Nasza rozmówczyni powiedziała nam jedynie, że zaprasza mieszkańców Rajgrodu do korzystania z bezpłatnych przejazdów „w najbliższych tygodniach”.

Pół godziny podróży, godzina na zrobienie zakupów

– „Biedronkowy” autobus dowozi klientów do sklepu sieci w Grajewie w poniedziałki i piątki. W te dni odjeżdża on z przystanku PKS w Rajgrodzie o godz. 8:00 i 12:00, natomiast powrót zaplanowany jest na godzinę 9:30 i 13:30 – czytamy w komunikacie prasowym Biedronki. Pierwszy kurs odbył się 8 marca. Przystanek PKS w Rajgrodzie, który jest też początkowym przystankiem linii zorganizowanej przez sieć JM, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie spalonego sklepu.

Organizator przewozów szacuje czas przejazdu na ok. 30 minut. Miejscowości dzieli ok. 20 km. Pomiędzy Rajgrodem a Grajewem kursują także autobusy komunikacji regularnej uruchamiane m.in. przez PKS Nova oddział Łomża, Żak Express czy Faster, jest ich jednak relatywnie niewiele.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony