Partnerzy serwisu:

Pod Płock jednak nie dojadą nowe autobusy?

Jakub Rösler 15.04.2022

Pod Płock jednak nie dojadą nowe autobusy?
fot. Lowdown, lic. CC A-SA 3.0
Związek Gmin Regionu Płockiego właśnie unieważnił postępowanie na zakup ośmiu autobusów napędzanych silnikiem Diesla. Zamówienie miało być dofinansowane z Polskiego Ładu.
W ostatnim czasie pisaliśmy o przetargu na międzymiastowe autobusy, który został rozpisany przez Związek Gmin Regionu Płockiego. Związek chciał zakupić osiem pojazdów, o różnych konfiguracjach. Wszystkie autobusy miały być napędzane silnikiem Diesla, a cały zakup miał zostać sfinansowany w dużej mierze dzięki funduszom pochodzącym ze środków centralnych, a dokładniej z funduszu inwestycji strategicznych, znanego też jako Polski Ład.

Otwarcie ofert nastąpiło we wtorek. Okazało się, iż w postępowaniu wpłynęła wtedy tylko jedna oferta, która mieściła się w budżecie zamawiającego, opiewającym na niewiele ponad 5,882 miliona złotych. Autorem oferty była firma Bus Trans Technik z Warszawy, która zaoferowała dostawę ośmiu autobusów za niewiele ponad 5,3 miliona złotych. Wydawało się więc, iż rozstrzygnięcie przetargu jest formalnością. Tak się jednak nie stało.

Wczoraj wieczorem okazało się jednak, że postępowanie unieważniono. Jak możemy przeczytać w unieważnieniu postępowania, stało się tak, ponieważ startujący nie dopełnił formalności i nie złożył dokumentów w, wymaganej przez prawo, formie elektronicznej.

“Złożone przez Wykonawcę dokumenty wraz z ofertą (formularzem ofertowym) nie zostały złożone w formie elektronicznej. Plik zawierający skompresowane dokumenty również nie został opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym” – możemy przeczytać w dokumencie informującym o unieważnieniu postępowania.

Na ten moment nie wiemy, czy postępowanie zostanie ponowione.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony