Partnerzy serwisu:

Poczdam. Siemens Mobility tworzy cyfrową zajezdnię tramwajową

jd/inf. pras. 13.10.2019

arrow
arrow
Poczdam. Siemens Mobility tworzy cyfrową zajezdnię tramwajową
fot. Siemens Mobility
Poczdam. Siemens Mobility tworzy cyfrową zajezdnię tramwajową
Poczdam. Siemens Mobility tworzy cyfrową zajezdnię tramwajową
Poczdam. Siemens Mobility tworzy cyfrową zajezdnię tramwajową
Firma Siemens Mobility wraz z partnerami rozpoczęła kolejny etap prac nad autonomicznym tramwajem - powstanie cyfrowej, autonomicznej zajezdni. Projekt będzie realizowany w Poczdamie, gdzie od ponad roku trwają jazdy testowe „autonomicznego” tramwaju Combino w ruchu miejskim.
Celem projektu jest cyfryzacja zajezdni i przygotowanie jej do obsługi tramwajów autonomicznych, m.in. w takich operacjach jak przejazd tramwaju przez myjnię na bocznicy. Automatyzacja zajezdni ma być zasadna ekonomicznie w średnim terminie i będzie pierwszym elementem systemu autonomicznych tramwajów. Projekt badawczy uwzględni również ramy prawne oraz warunki jakie muszą być spełniane dla komercyjnych pojazdów autonomicznych.

Cyfryzacja zajezdni rozpocznie się już w październiku i będzie prowadzona przez okres trzech lat. Partnerzy projektu rozdzielili obowiązki na kilka grup.

Siemens Mobility przygotuje autonomiczny tramwaj, który będzie zintegrowany z systemem przesyłu danych oraz już istniejącymi systemami.

ViP Verkehrsbetrieb Potsdam GmbH (ViP) dostarczy tramwaj oraz infrastrukturę zajezdni jak również dostęp do wymaganych danych i systemów oraz oceni wyniki projektu z punktu widzenia operatora zajezdni.

Instytut Technologii w Karlsruhe (KIT) zaoferuje wiedzę ekspercką dotyczącą specyfikacji oraz cyfryzacji zajezdni, automatyzacji procesów oraz identyfikacji niezbędnych danych.

Instytut Ochrony Klimatu, Energii i Mobilności (IKEM) będzie analizować i oceniać kwestie prawne i ekonomiczne w projekcie.

Firma Codewerk będzie obsługiwała chmurę oraz komponenty do integracji danych we wszystkich systemach.

Firma Mapillary dołoży do projektu platformę opartą na chmurze potrzebną do przechowywania danych z kamer i innych ważnych informacji. Dane będą analizowane przez sztuczną inteligencję i nanoszone na mapy cyfrowe.

– Autonomiczny tramwaj w zajezdni to kolejny krok na drodze do autonomicznych tramwajów. Manewry w zajezdni zostaną zautomatyzowane co zapewni naszym klientom zwiększoną niezawodność i dostępność w całym cyklu życia pojazdów – powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobilty.

– Jesteśmy szczęśliwi ponieważ Poczdam znów został wybrany na miejsce takiego projektu. Praktyczne zastosowanie technologii, będzie bardzo pomocne dla nas i dla całej branży. Sprawdzimy, na ile uda nam się zautomatyzować manewrowanie tramwajami w zajezdni i tym samym zredukować czas, w którym tramwaj nie jest dostępny do służby. To bardzo ciekawe rozwiązanie dla naszych istniejących zajezdni oraz możliwej przyszłej bazy w północnej części Poczdamu - powiedział Monty Balisch, dyrektor zarządzający w spółce ViP.

Korzyścią automatyzacji ma być również poprawa bezpieczeństwa motorniczych, którzy nie będą narażeni na wypadki na terenie zajezdni. Pozwala także zoptymalizować czas pracy motorniczych, którzy zamiast prowadzić manewry na terenie zajezdni, mogą przewozić pasażerów.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony