Partnerzy serwisu:

Początek budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

jd/inf. pras. 14.08.2019

Początek budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej
fot. SKM Szczecin
Według informacji PKP PLK wykonawca prac torowych w ramach projektu budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej rozpocznie roboty we wrześniu. Ekipy pojawią się na linii 406 na odcinku Skolwin – Police oraz na linii 273. Tam zacznie się modernizacja stacji Gryfino.
Prace powinny się zacząć w kwietniu, ale ruszą w przyszłym miesiącu. W sumie do modernizacji lub przebudowy są prawie 24 km linii i 40 przystanków.

Partnerski projekt budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej łączy samorządy ze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego i PKP PKL. Projekt szczecińskiej SKM-ki zakłada połączenie transportem kolejowym Szczecina, Polic, Gryfina, Stargardu i lotniska w Goleniowie (schemat można znaleźć tutaj).

Dzięki współpracy i wsparciu dofinansowaniem z Unii Europejskiej za ponad 741 mln złotych powstanie nowoczesny system transportu publicznego łączący stolicę województwa zachodniopomorskiego z gminami ościennymi wraz z siecią stacji węzłowych, parkingów rowerowych i samochodowych.

Jak informują przedstawiciele PKP PLK, kończą się właśnie prace projektowe i postępowania związane z uzyskaniem pozwoleń na budowę. Według planów inwestora roboty na odcinku Skolwin – Police ruszą we wrześniu. W tym samym czasie mają się także rozpocząć prace przy modernizacji stacji kolejowej w Gryfinie.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony