Partnerzy serwisu:

Po ulicach Lublina kursują już 32 elektrobusy od Solarisa

Jakub Rösler 05.05.2022

Po ulicach Lublina kursują już 32 elektrobusy od Solarisa
fot. fb ZTM Lublin
Tuż przed długim majowym weekendem, do służby w barwach MPK Lublin weszły kolejne autobusy elektryczne. Pięć nowych Solarisów Urbino zamyka tegoroczną dostawę “elektryków”, lecz to nie koniec e-modernizacji floty autobusowej w stolicy Lubelszczyzny.
Tuż przed pierwszym majowym weekendem Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie pochwalił się, że na ulice stolicy Lubelszczyzny wyjechały już wszystkie elektrobusy z ostatniego zamówienia. Oznacza to, że w mieście kursują już 32 takie autobusy.

Najnowsze pojazdy zostały dostarczone przez Solarisa. Są to 12-metrowe “elektryki” z serii Urbino. Ich zakup został zrealizowany w ramach dwóch oddzielnych postępowań, których efektem jest zakup 12 nowych autobusów. O zakupach lubelskiego operatora pisaliśmy w tym miejscu. Wcześniej do miasta trafiło także 20 elektrycznych Solarisów, które również są standardowej długości 12 metrów.

Nowe pojazdy można było spotkać w miniony weekend na liniach 3, 7, 13 oraz 29. To nie koniec lubelskich zakupów, ponieważ w przyszłym roku do miasta ma trafić siedem Solarisów Urbino 18, o zakupie których informowaliśmy po zawarciu umowy.

W przyszłym roku w Lublinie będzie więc 39 autobusów elektrycznych, a wszystkie produkcji Solarisa. Jest szansa, że w mieście pojawi się także autobus wodorowy, ponieważ ZTM prowadzi w tej sprawie postępowanie, w którym data otwarcia ofert została przeniesiona na drugą połowę maja.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony