Partnerzy serwisu:

Po co Tramwajom Śląskim trzeci krótki tramwaj dwukierunkowy?

Witold Urbanowicz 13.07.2021

Po co Tramwajom Śląskim trzeci krótki tramwaj dwukierunkowy?
fot. UM Bytom
Tramwaje Śląskie rozpisały przetarg na dostawę jednego jednoczłonowego tramwaju dwukierunkowego. Będzie to trzeci tego typu pojazd we flocie przewoźnika. – Każdy niskopodłogowy wagon dwukierunkowy jest dla nas ważny. W tegorocznym budżecie udało się wygospodarować środki na zakup jednego tramwaju – mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.
Na początku miesiąca Tramwaje Śląskie rozpisały przetarg na dostawę jednego fabrycznie nowego tramwaju jednoczłonowego, dwukierunkowego, niskopodłogowego o długości min. 13,5 m. Udział niskiej podłogi określono na min. 30%.

Spółka posiada już dwa takie tramwaje tego typu, dostarczone przez Modertrans, z przeznaczeniem dla obsługi bytomskiej linii 38. – Doświadczenie eksploatacyjne tramwajów typu MF11AC BD pokazuje, że wagony takie świetnie sprawdzają się na co dzień, ale przede wszystkim – dzięki swojej dwukierunkowości – dają możliwość utrzymania kursowania na odcinkach, na których prace modernizacyjne nie dają możliwości dojazdu do pętli – mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Skąd pomysł na zakup kolejnego takiego pojazdu? – W spółce Tramwaje Śląskie przymierzamy się do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, w ramach której będziemy chcieli realizować kolejny duży projekt inwestycyjny, każdy niskopodłogowy wagon dwukierunkowy jest dla nas ważny – wyjaśnia Zowada. Zakup będzie finansowany ze środków własnych spółki. – W tegorocznym budżecie udało się wygospodarować środki, które mogą wystarczyć na zakup jednego tramwaju, stąd też decyzja o rozpisaniu przetargu na zakup jednego krótkiego niskopodłogowego wagonu – mówi rzecznik.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony