Partnerzy serwisu:

Płońsk z ofertami na elektrobus i autobus spalinowy. Drugi przetarg

Witold Urbanowicz 27.07.2020

Płońsk z ofertami na elektrobus i autobus spalinowy. Drugi przetarg
fot. Automet
Płońsk otworzył oferty w ponowionym przetargu na zakup dwóch autobusów o długości do ośmiu metrów, w tym jednego pojazdu elektrycznego i jednego spalinowego. To część większego projektu, który ma zmienić mobilność w mieście. Aby kupić pojazdy, miasto będzie musiało sporo dopłacić.
Przedmiotem zamówienia jest zakup dwóch niskowejściowych autobusów klasy mini – jednego o napędzie elektrycznym, jednego o napędzie spalinowym. Zamówienie jest podzielone na dwie części, w zależności od typu pojazdu. Więcej o zamówieniu pisaliśmy przy pierwszym przetargu.

Dziś (27 lipca) minął termin składania ofert. W części dot. pojazdu elektrycznego wystartowała jedynie firma Automet Group z oferta na kwotę 1,364 mln zł przy budżecie określonym na 947,1 tys. zł. Wykonawca oferuje pojazd o zasięgu 170 km z 13 miejscami siedzącymi. Pojazd spalinowy chce dostarczyć Busimport Pl z ofertą na kwotę 941,9 tys. zł przy budżecie określonym na 485,9 tys. zł. Wykonawca zaproponował pojazd z 21 miejscami siedzącymi, o średnim zużyciu paliwa wynoszącym 26,42l/100 km. Złożone oferty są nieznacznie niższe niż w poprzednim przetargu, ale dalej znacząco przewyższają niezmieniony budżet Płońska.

Zakup pojazdów to część projektu unijnego wartego 65,3 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 55,7 mln zł. Przedsięwzięcie obejmuje budowę blisko 2-kilometrowej obwodnicy zachodniej z mostem przez Płonkę, budowę ok. 560-metrowej obwodnicy wewnętrznej centrum, budowę ciągów pieszo-rowerowych, osiem wiat autobusowych, 50 stojaków rowerowych, trzy parkingi przesiadkowe P+R oraz wdrożenie systemów ITS.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony