Partnerzy serwisu:

Płońsk wybrał dostawcę elektrobusa. Nowy przetarg na autobus spalinowy

Witold Urbanowicz 09.09.2020

Płońsk wybrał dostawcę elektrobusa. Nowy przetarg na autobus spalinowy
fot. Automet
Płońsk częściowo rozstrzygnął ponowiony przetargu na zakup dwóch autobusów o długości do ośmiu metrów, w tym jednego pojazdu elektrycznego i jednego spalinowego. To część większego projektu, który ma zmienić mobilność w mieście.
Przedmiotem zamówienia jest zakup dwóch niskowejściowych autobusów klasy mini – jednego o napędzie elektrycznym, jednego o napędzie spalinowym. Zamówienie jest podzielone na dwie części, w zależności od typu pojazdu. Więcej o zamówieniu pisaliśmy przy pierwszym przetargu.

Termin składania ofert minął pod koniec lipca. W części dot. pojazdu elektrycznego wystartowała jedynie firma Automet Group z oferta na kwotę 1,364 mln zł przy budżecie określonym na 947,1 tys. zł. Wykonawca oferuje pojazd o zasięgu 170 km z 13 miejscami siedzącymi. Pojazd spalinowy chce dostarczyć Busimport Pl z ofertą na kwotę 941,9 tys. zł przy budżecie określonym na 485,9 tys. zł. Wykonawca zaproponował pojazd z 21 miejscami siedzącymi, o średnim zużyciu paliwa wynoszącym 26,42 l /100 km.

Kilka dni temu miasto rozstrzygnęło przetarg w części dotyczącej pojazdu elektrycznego i zaakceptowało ofertę firmy Automet. Miasto unieważniło za to część przetargu dot. pojazdu spalinowego i rozpisało właśnie nowe postępowanie. Termin składania ofert mija 12 października. Oferowany pojazd nie może być prototypem. Zamawiający wymaga daty produkcji autobusu na przełomie IV kwartał 2020 – I kwartał 2021 r. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja (20%) oraz parametry techniczne (20%). Na dostawy przeznaczono dziewięć miesięcy.

Zakup pojazdów to część projektu unijnego wartego 65,3 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 55,7 mln zł. Przedsięwzięcie obejmuje budowę blisko 2-kilometrowej obwodnicy zachodniej z mostem przez Płonkę, budowę ok. 560-metrowej obwodnicy wewnętrznej centrum, budowę ciągów pieszo-rowerowych, osiem wiat autobusowych, 50 stojaków rowerowych, trzy parkingi przesiadkowe P+R oraz wdrożenie systemów ITS.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony