Partnerzy serwisu:

Płock zamawia o jeden autobus więcej

Jakub Dybalski 30.03.2015

Płock zamawia o jeden autobus więcej
Płock. rynekfot. Krzysztof Lasocki, lic. GDFL
W ogłoszonym w marcu zamówieniu Komunikacja Miejska w Płocku zażyczyła sobie trzech nowych autobusów, w tym jednego przegubowego. Kilka dni temu przetarg jednak rozszerzono o jeszcze jeden pojazd.
W sumie do Płocka trafią więc cztery nowoczesne niskopodłogowe autobusy. Jeden klasy Mega, czyli przegubowy (17,5–18,75 m) i trzy klasy Maxi, czyli (11,5–12,5 m). Kwotę, jaką przewoźnik planuje przeznaczyć na zakupy zwiększono z 2,9-3 mln zł do 3,5-3,7 mln zł.

Pozostałe elementy zamówienia nie zmieniły się. Chętni mają więc czas do składania ofert do 23 kwietnia. W ich ocenie podstawowe znaczenie będzie miała proponowana cena (85%). Poza tym pod uwagę będą brane też warunki dotyczące gwarancji (15%).

Od oferentów oczekuje się posiadania zdolności kredytowej w wysokości minimum 3 mln zł i wpłacenia wadium w wysokości 50 tys. zł. Wymagane doświadczenie to realizacja co najmniej jednego podobnego zamówienia.

W mieście i jego okolicach działają 42 linie obsługiwane przez KM Płock, w tym trzy nocne, a do tego dochodzą też linie okresowe czy świąteczne. Przewoźnik do ich obsługi używa ponad setki pojazdów. Ostatnie płockie zakupy to głównie solarisy, choć na ulicach miasta można spotkać jeszcze kilka ikarusów i jelczy.

O ogłoszonym dwa tygodnie temu przetargu przeczytasz w Monitorze.


PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Proces inwestycyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony