Partnerzy serwisu:

Płock testuje elektryczny autobus Yutong. Przejazd bezpłatny

inf. pras 06.10.2020

Płock testuje elektryczny autobus Yutong. Przejazd bezpłatny
fot. KM Płock
Komunikacja Miejska – Płock postanowiła uczcić swoje 60-lecie testami autobusu elektrycznego Yutong E12, w którym można spotkać konduktora z dawnych czasów – i to mimo że przejazd jest bezpłatny.
Jak czytamy w komunikacie, testy elektrycznego autobusu Komunikacja Miejska rozpoczęła w piątek. Pojazd jest 12-metrowy, o wysokości 3,3 m oraz szerokości 2,55 m. Zmieści 23 osoby na miejscach siedzących oraz 60 – stojących. Pojazd jest wyposażony w silnik o mocy 215 kW. Na jednym ładowaniu jest w stanie przejechać ok. 400 km.

Dziennie pojazd przemierzać będzie ok. 300 kilometrów. Szansę przejażdżki Yutongiem będą mieli pasażerowie linii 2, 3, 7, 19, 22 i 26: czyli tych często uczęszczanych, łączących obrzeża miasta z centrum. Testowany autobus będzie skierowany na wybrane kursy w godzinach między 4 rano a 21.

Informacje o tym, na jakich liniach i w jakich godzinach ekologiczny Yutong E12 będzie jeździł w następnych dniach, przewoźnik podaje na bieżąco na swojej stronie.

Jak czytamy, w związku z tym, że Komunikacja Miejska – Płock obchodzi w tym roku swoje 60-lecie, postanowiono przy okazji testów nowoczesnego pojazdu sięgnąć też nieco do historii transportu publicznego. Dlatego w Yutongu E12 – między godz. 10 a 16, od poniedziałku do piątku – będzie można spotkać konduktora z minionej epoki. Choć przejazd elektrycznym autobusem będzie bezpłatny, to chętni będą mogli – za dowolną kwotę – otrzymać od niego okolicznościowy „bilet”. W ten sposób zasilą konta akcji charytatywnych. Pieniądze zostaną przeznaczone na lek dla malutkiej Zosi, która walczy z chorobą SMA oraz dla Antosia zmagającego się z nowotworem.

Testy autobusu potrwają do 12 października.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony