Partnerzy serwisu:

Płock przekazał 4 autobusy dla ukraińskich miast

Jakub Rösler 29.03.2022

Płock przekazał 4 autobusy dla ukraińskich miast
fot. fb Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka
Płock jest kolejnym miastem, które zdecydowało się na przekazanie miejskich autobusów dla ukraińskich miast. 3 autobusy trafią do Żytomierza, a jeden do Lwowa. Pojazdy pojadą na Ukrainę wypełnione darami.
Polskie miasta zaczynają odpowiadać na apele ukraińskich samorządowców o przekazywanie do Ukrainy używanych pojazdów komunikacji miejskiej, które mogą zastąpić zniszczone i zmilitaryzowane jednostki. Pisaliśmy już o Wrocławiu, który zapowiedział, iż zatrzyma kasację klasycznych tramwajów Konstal 105Na z myślą o przekazaniu ich do Ukrainy. W dalszej kolejności do akcji pomocy włączył się Kraków, miasta Metropolii Górnośląskiej oraz Gdańsk i Gdynia. Płock będzie kolejnym takim miastem.

Mazowieckie miasto zdecydowało się na przekazanie czterech autobusów, które trafią do dwóch ukraińskich miast, a więc Żytomierza oraz Lwowa. Jak napisał prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski, trzy pojazdy trafią do płockiego miasta partnerskiego, a więc do Żytomierza, a czwarty autobus dotrze do Lwowa.

“Cztery autobusy, które jeszcze niedawno woziły pasażerów Komunikacja Miejska - Płock, wyruszyły właśnie w drogę do Ukrainy. Pierwszy z nich przekazujemy do Lwowa, w odpowiedzi na apel tamtejszego mera o wsparcie. Pozostałe, wypełnione paczkami z pomocą humanitarną, pojadą do Żytomierza i zostaną tam, aby służyć mieszkańcom naszego miasta partnerskiego. Szerokiej drogi” – napisał na swoim facebooku Andrzej Nowakowski.

Cztery przekazane pojazdy zostały wyprodukowane przez Mana.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony