Partnerzy serwisu:

Płock. Oferty na cztery autobusy przekraczają budżet

Jakub Dybalski 13.08.2019

Płock. Oferty na cztery autobusy przekraczają budżet
fot. Tomasz Karolak, lic. CC 3.0
Gmina Miasto Płock otworzyła oferty w powtórzonym przetargu na cztery autobusy miejskie, dwóch długości. Poprzednio nikt nie złożył oferty. Teraz są dwie – Solarisa i Evobusa – ale drogie.
Płock ma zamiar kupić cztery autobusy o standardowym napędzie, z czego dwa klasy MAXI, czyli o długości ok. 12 metrów i dwa klasy MEGA, czyli 18-metrowe przegubowce. Zamówienie nie jest podzielone na części, więc oferenci musieli zaproponować wszystkie cztery pojazdy.

Niestety zamawiający przyznał, że na całość zamówienia chciał przeznaczyć 4 006 356 zł brutto, co wydaje się sumą raczej niewielką w stosunku do planowanych zakupów, nawet jeśli oferty nie byłyby drogie. A te są dość wysokie. Solaris za swoje autobusy zażądał w sumie 6 335 484 zł brutto (1 347 711 zł za autobus MAXI i 1 820 031 zł za MEGA), natomiast Evobus, czyli polski dystrybutor autobusów Mercedesa, chce 6 553 440 zł brutto (1 402 200 zł za autobus MAXI i 1 874 520 zł za MEGA).

Solaris na swoje pojazdy zaproponował też dłuższą, pięcioletnią gwarancję, podczas gdy Evobus tylko czteroletnią. Trudno natomiast porównać parametry techniczne autobusów, bo Solaris utajnił je, zasłaniając się tajemnicą przedsiębiorstwa.

Autobusy miały trafić do Płocka w ciągu 380 dni od daty podpisania umowy, ale prawdopodobne jest raczej rozpisanie trzeciego już przetargu, bo obie oferty znacząco przekraczają oczekiwania zamawiającego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony