Partnerzy serwisu:

Płock kupuje sześć używanych autobusów

Jakub Dybalski 30.09.2019

Płock kupuje sześć używanych autobusów
fot. UM Płock
Komunikacja Miejska Płock rozpisała przetarg na zakup sześciu używanych autobusów standardowej długości. Przewoźnikowi zależy, by były to pojazdy podobne do tych używanych obecnie.
KM Płock szuka dostawcy sześciu autobusów używanych, na oferty czeka do końca października. Zamawiający jeszcze nie opublikował specyfikacji zamówienia, nie wiadomo więc jak w szczegółach mają wyglądać kupowane autobusy. Wiadomo, że chodzi o pojazdy standardowej długości.

W przetargu decydująca będzie cena, której wagę określono na 60 proc. 30 proc. punktów będzie można dostać dzięki unifikacji oferowanych pojazdów z taborem zamawiającego. Pozostałe 10 proc. punktów będzie można zdobyć za skrócony termin dostawy.

Prawdopodobnie chęć szybkiego zakupu sześciu pojazdów bierze się z kłopotów zakupowych płockiej spółki w tym roku. Dopiero w drugim podejściu, pod koniec lata udało się rozstrzygnąć przetarg na cztery nowe autobusy hybrydowe. Solaris dostarczy je za rok. Kłopot jest z przetargiem, dwukrotnie rozpisanym, na cztery autobusy na olej napędowy (dwa zwykłe i dwa przegubowe). Miasto chce na nie wydać ok. 4 mln zł, czyli ponad dwa miliony mniej, niż chcą zarobić producenci.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony