Partnerzy serwisu:

Płochocin: Trzy oferty na przebudowę dworca

Witold Urbanowicz 10.05.2022

Płochocin: Trzy oferty na przebudowę dworca
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę zabytkowego dworca w Płochocinie przy linii nr 3. O zamówienie ubiegają się trzy firmy. Roboty potrwają ponad rok, a w ich trakcie podróżni będą korzystali z obiektu tymczasowego.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dworca w Płochocinie. Budynek, leżący przy linii nr 3 Warszawa Zachodnia – Kunice, został wybudowany w 1953 r. i jest objęty ochroną konserwatorską. Na parterze przewidziano hol pełniący funkcję poczekalni, kasę biletową z zapleczem, toalety, lokale komercyjne z zapleczem. Na piętrze zaplanowano lokal usługowy o funkcji komercyjnej. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstanie winda. Zagospodarowane zostanie otoczenie. Więcej o pracach piszemy tutaj.

Dzisiaj (10 maja) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy podmioty. Merx z Warszawy wycenił prace na 11,899 mln zł, Texom z Krakowa na 13,107 mln zł, a SKB z Warszawy – 15,584 mln zł. Budżet na ten cel wynosi 12,948 mln zł.

Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na roboty budowlane przeznaczono 64 tygodnie. W czasie robót podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego. Za dokumentację projektową odpowiada Meritum Projekt.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony