Partnerzy serwisu:

PLK przedstawia pomysły na zakończenie budowy szczecińskiej kolei miejskiej

Michał Szymajda 02.06.2021

PLK przedstawia pomysły na zakończenie budowy szczecińskiej kolei miejskiej
Zachodniopomorski ImpulsFot. WU
Prezes PKP Polskich Linii Kolejowych poinformował zachodniopomorskich parlamentarzystów i miasto Szczecin o tym, jak będą wyglądać kolejne kroki zarządcy infrastruktury w celu zakończenia realizacji projektu SKM Szczecin bez groźny zwrotu unijnej dotacji na nią.
– Mamy na ten moment dwa scenariusze. Pierwszy jest taki, że wykonawca otrzyma w czerwcu środki finansowe i wchodzi na plac budowy. Drugi wariant: jeśli wykonawca nie rozpocznie robót, rozpoczynamy działania kontraktowe i wchodzimy, pewnie na przełomie roku, z wykonawcą zastępczym. W obu przypadkach zakładamy, że zdążymy wykonać prace (przy SKM – dop. red) i nie będzie potrzeby zwracania środków unijnych – powiedział Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK, w wypowiedzi dla Radia Szczecin.

Drugi scenariusz byłby jednak dziwny, bowiem, jak zaznaczył sam prezes, a co jest zgodne z prawdą, niefortunny wykonawca inwestycji, którym jest Trakcja ma zostać dokapitalizowana przez PKP PLK. Na to wyraziło już zgodę Ministerstwo Infrastruktury, poinformowała tez o tym sama Trakcja.

– Z kolei Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, podkreślił w Radio, że zgodnie z obietnicami PKP PLK, prace mają być możliwe do zrealizowania w 24 miesiące. – PKP Polskie Linie Kolejowe mają stworzyć program naprawczy dla projektu Szczecińskiej Kolei – poinformował prezydent.

– Nie ma groźby zwrotu ponad 500 milionów złotych unijnej dotacji na Szczecińską Kolej Metropolitalną - poinformował w środę podczas posiedzenia Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego – prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Więcej na temat bardzo opóźnionej inwestycji piszemy tutaj.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony