Partnerzy serwisu:

Pleszew: Mniej samochodów na rynku w weekendy

Redakcja 12.07.2021

Pleszew: Mniej samochodów na rynku w weekendy
fot. UMiG Pleszew
Władze Pleszewa wykonały kolejny krok w celu zmniejszenia natężenia ruchu w centrum i poprawy funkcji rekreacyjnych miasta. Przez cały sezon letni rynek będzie częściowo zamykany dla ruchu samochodowego w soboty i niedziele.
Ograniczenie ruchu samochodowego w centrum Pleszewa wpisuje się w szereg działań proekologicznych podejmowanych przez Pleszew. Wcześniej na liście przedsięwzięć znajdowały się budowa ścieżek rowerowych w mieście, wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w komunikacji miejskiej (małe busy kursujące po mieście co 40 minut), a teraz częściowe zamknięcie rynku, za którym zresztą postulowali mieszkańcy. – Po analizie podjęliśmy decyzję, że na początek spróbujemy zamknąć tę przestrzeń w czasie letnich weekendów. Aby nie zaszkodzić usługom i handlowi, zmiana organizacji ruchu następuje o godz. 14 w soboty i trwa do 6.00 w poniedziałki. W tym czasie przejezdne są dwie pierzeje: południowa i zachodnia, a dwie pozostałe oddajemy wyłącznie do dyspozycji pieszych – tłumaczy burmistrz Arkadiusz Ptak.

Nowe rozwiązanie doskonale przyjęli mieszańcy. Chwalili je sobie przede wszystkim goście ogródków letnich oraz miłośnicy spacerów. Pleszewianie podkreślali, że bezpieczniej zrobiło się również pod kątem najmłodszych, którzy mogą poruszać się teraz z większą swobodą. Nie bez znaczenia jest to dla organizacji koncertów, jakie w okresie wakacji niemal co tydzień odbywają się w okolicach ratusza.

Władze miasta już niebawem planują wprowadzić kolejne zmiany w centrum, by przestrzeń ta służyła pieszym, np. strefę zamieszkania, która obejmie także uliczki przy runku.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony