Partnerzy serwisu:

Płatność twarzą za przejazd metrem? W Moskwie trwają testy

Jakub Rösler 05.08.2021

Płatność twarzą za przejazd metrem? W Moskwie trwają testy
fot. Moscow Transport
Moskwa testuje płatność twarzą w metrze. System obejmie na razie 1000 ochotników na linii Filowskiej. Do tej pory był on testowany przez pracowników metra. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to rozwiązanie zagości wkrótce na innych liniach i obejmie wszystkich chętnych pasażerów.
Moskiewskie metro rozpoczęło testy płatności za pomocą rozpoznawania twarzy. Jest to ich druga faza, ponieważ wcześniej brali w tym udział pracownicy metra, którzy zapłacili w ten sposób za ponad milion przejazdów metrem. Testy obejmą 1000 chętnych osób, które w każdej chwili będą mogły wycofać się z projektu. Aby wziąć w nim udział będą musiały pobrać aplikację moskiewskiego metra, przesłać skan twarzy, a także podpiąć kartę debetową. Aby wejść i zapłacić w ten sposób trzeba będzie podejść do specjalnie oznakowanych bramek, które w pierwszej fazie będą zainstalowane tylko na jednej linii metra. Władze metra zapewniają, że dane biometryczne użytkowników będą bezpieczne i nie trafią w niepowołane ręce. Docelowo system ma objąć każdą linię metra, oczywiście jeśli pilotaż się powiedzie. Nie będzie on jednak obowiązkowy. Może on zapewnić jeszcze szybsze wejście i wyjście z metra, co zwiększy też przepustowość bramek.

– Rozpoczynamy najważniejszy etap testów Face Pay z udziałem naszych pasażerów. Pracownicy Metra już korzystają z tej usługi i dokonali z nią ponad miliona udanych płatności. Będziemy testować tę technologię stopniowo, od linii do linii, począwszy od linii numer 4 – powiedział zastępca burmistrza ds. transportu, Maksim Likstuow
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony